fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Świąteczne ozdoby w gabinecie – kicz czy elegancja?

Żółty kurczak usadowiony na kolorowych jajach, zajączkowe „kwiaty” umieszczone na stole recepcyjnym stanowią dekorację wielu miejsc. Czy w gabinecie kosmetycznym także powinny się znaleść wielkanocne „gadżety”.

Z pewnością wielu z nas w okresie przedświątecznym zauważy wzrost zainteresowania usługami upiększającymi. Powstaje pytanie: Czy wygenerować nastrój wielkanocny?

Pamiętajmy, że typowe świąteczne ozdoby zarezerwowane są raczej na wielkanocny stół. Świeczki w kształcie jaj, bazie w wazonie, czekoladowe zajączki nie podkreślą odmienności miejsca, do którego zawitał klient. Świąteczne isnpiracje zamień na dekoracje wiosenne z lekką nutą wielkanocnego klimatu. Dobrym rozwiązaniem może być umieszczenie wazonu ze świeżymi, żółtymi tulipanami z domieszką ciekawych pisanek na patyczkach. Martwisz się o koszty? Spokojnie, bukiet ładnych kwiatów nie powinien przekroczyć 10 zł. Ostatnio w wielu miejscach, zwłaszcza w marketach, za niedużą sumę pieniędzy zakupisz świeże kwiaty.

Cięte możesz zastąpić doniczkowymi. Kilka ładnych doniczek z narcyzami na pewno wprowadzi wiosnę do Twojego wnętrza. Musisz jednak pamiętać, że tego rodzaju kwiaty szybko rosną i w pewnym momencie mogą bardziej przypominać szczypiorek.

Na kanapach, fotelach mogą pojawić się zielone i żółte poduchy. Odświeżacze pomieszczeń powinny stać się lekkie, przyjemne, kwiatowe. Nie muszą to być jakieś zawiłe akcenty zapachowe w stylu: po burzy, monsunowy las, dzika Japonia. Dlaczego nie bez lub lekka konwalia?

Zmiany mogą dotyczyć także muzyki. Nadszedł czas na relaksację w tle wiosennej burzy, albo śpiewu ptaków z odgłosami lasu.

Możliwości masz naprawdę wiele. Jeżeli jednak zamiast typowej wiosny chcesz wprowadzić do gabinetu mocne akcenty Świąt Wielkanocnych pamiętaj o estetyce. Możesz skorzystać z pomocy kwiaciarki, która specjalnie dla ciebie stworzy cudny stroik. 

Dodatkowo zamiast świec w kształcie jaja możesz użyć szklanego, niemal owalnego wazonu, który wypełnisz oryginalnymi pisankami i wodą, a na górze umieścisz parafinowy pływak.

Tak naprawdę od Ciebie zależy czy elementy dekoracyjne, które umieścisz tuż przed Świętami Wielkanocnymi stworzą przyjemny nastrój czy też zaakcentują tandetyzm. We wszystkim, co zrobisz bądź oryginalny, ale nie przesadny. Być może Twoje wielkanocne pomysły staną się inspiracją dla klientów?