fbpx
31 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Sześć sekund do superczystych zębów

Na rynku pojawiła się innowacyjna szczoteczka, która pozwala dokładnie umyć zęby oraz przestrzenie międzyzębowe w zaledwie 6 sekund. Niemożliwe? A jednak!

Zanim zdradzimy cały sekret, zacznijmy od początku. Firma Blizzident tworzy swój produkt na podstawie skanu lub wycisku wykonanego przez stomatologa. Opracowuje trójwymiarowy model zębów klienta, by za jego pomocą stworzyć szczoteczkę „szytą na miarę”.

Nowe narzędzie składa się z włosków ustawionych pod kątem 45 st. nie tylko do powierzchni zębów, ale i do linii dziąseł. Dzięki temu, po włożeniu szczoteczki do ust wystarcza zagryzienie i zgrzytanie zębami, by doprowadzić swój uśmiech do estetycznej perfekcji.

Jak przekonuje producent, samo zagryzanie umożliwia czyszczenie uzębienia zmodyfikowaną techniką Bassa. Jeśli do tego ruchu dodamy zgrzytanie w przód i tył oraz na boki, zastosujemy mimowolnie czyszczenie metodą Fonesa. Ponadto wprowadzając nić dentystyczną przez specjalne szczeliny w urządzeniu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli jednocześnie szczotkować i nitkować. 

Ile kosztuje takie cudeńko? Pierwszy egzemplarz Blizzident kosztuje 299 euro, ale innowacyjną szczoteczkę należy wymieniać co rok, więc do przyjemności należy dorzucić kilka dodatkowych euro. Na szczęście, jak zapewnia producent, koszt późniejszych szczoteczek jest zdecydowanie mniejszy. Istnieje również opcja regeneracji zużytego sprzętu, która powinna zamknąć się w kwocie 100 EUR.

Jeśli są już jacyś chętni, to uprzejmie donosimy, że podczas składania zamówienia na serwer producenta należy wysłać dwa pliki zapisane w formacie .stl lub .cdr – z opcją po jednym dla żuchwy i szczęki.

Ciekawi jak wygląda to w praktyce, zapraszamy do obejrzenia wideo.

Źródło: kopalniawiedzy.pl