fbpx
13 Listopad, 2019
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Szkoły makijażu – hit czy kit?

Tak, jak i form upiększania kobiecego ciała jest wiele, tak wiele jest uprawianych profesji w dziedzinie urody. Osoby chcące rozwijać się w tej branży niekoniecznie muszą wybierać kosmetykę, a mogą alternatywnie wybrać specjalizowanie się w jakiejś wąskiej jej odnodze, na przykład w makijażu.

W odpowiedzi na nowe zapotrzebowanie powstaje wiele szkół wizażu i stylizacji. Czy kształcą? Jak kształcą? I jak wybrać szkołę najbardziej dla nas odpowiednią?

Opłacalność rozwoju branży szeroko związanej z wizażem w Polsce zauważono w latach dziewięćdziesiątych. Specjaliści pracujący od lat w w tej dziedzinie przywieźli z Zachodu modę na kształcenie w dziedzinie makijażu. W końcu można było wykorzystać umiejętności zdobyte za granicą. I tak mniej więcej od połowy ostatniej dekady dwudziestego wieku po całej Polsce rozpleniły się szkoły, akademie szczycące się najbardziej profesjonalnym podejściem do makijażu i najlepszą kadrą szkolącą. 

Zarobić jak najwięcej

W wielu przypadkach rzeczywistość okazuje się brutalna. Specjaliści zamiast szkolić, ograniczają się do przekazania minimum wiedzy swoim słuchaczom. Nawet szczególnie nie ukrywają, że stworzyli swoją instytucję nie po to, by kształcić, a żeby zarabiać jak najwięcej, jak najmniejszym kosztem. Jeśli więc wiążemy swoją przyszłość z tym zawodem lub chcemy poszerzyć już posiadane umiejętności w dziedzinie makijażu, kierując się wyborem odpowiedniej szkoły, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Umiejętności dyrektora

Wbrew pozorom bardzo ważną kwestią jest to, kto jest założycielem szkoły. Warto zainteresować się czy szkołę stworzyła osoba profesjonalnie na co dzień i od lat zajmująca się makijażem. Jaką ma w tej dziedzinie praktykę? Jakimi osiągnięciami może się pochwalić? Czy się najzwyczajniej w świecie na tym zna? Tak, jak nigdy dobrym restauratorem nie będzie osoba, która w ogóle nie zna się na kuchni, tak szkoły makijażu nie powinna zakładać osoba, która nie ma pojęcia o makijażu. Dodatkowym atutem będzie oczywiście fakt, że założyciel szkoły nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zarządzania całą instytucją, a sam również wykłada i przekazuje wiedzę swoim podopiecznym.

Bogaty program

Równie ważną kwestią jest program nauczania. Warto zwrócić uwagę nie tylko na to jakich technik makijażu można się w szkole nauczyć. Równie istotna będzie liczba godzin poświęcona na praktykę, czy oprócz makijażu przewidziana jest także nauka podstaw stylizacji, charakteryzacji, analizy kolorystycznej, kreowania wizerunku itp. To świadczy nie tylko o tym, że szkoła proponuje nam zdecydowanie bogatszą wiedzę, ale także, że zależy jej faktycznie na kompleksowym i skutecznym kształceniu swoich przyszłych absolwentów. 

Co myślą inni?

Jeśli już wybierzemy tę, naszym zdaniem, najlepszą szkołę, warto zorientować się, co na jej temat mają do powiedzenia inni. Warto więc poszperać trochę po forach internetowych, a nuż faktycznie natkniemy się na rzetelne wypowiedzi osób, które miały okazję kształcić się w wybranej przez nas szkole i chętnie podzielą się z nami swoją opinią. 

Na bogato!

Jeśli tylko mamy taką możliwość warto udać się do wybranej przez nas szkoły, by zobaczyć, w jakim miejscu przyjdzie się nam kształcić. Szkoły makijażu naprawdę są bardzo różnorodne, pracują na innych kosmetykach, innym sprzęcie, mają inne zaplecze. Warto więc dowiedzieć się jak to wszystko prezentuje się w szkole, którą sobie upodobaliśmy, by później nie być niemiło zaskoczonym. 

Atutem dobrze rozwijającej się szkoły makijażu może być także działająca strona internetowa, w której z kolei dostępna będzie galeria metamorfoz modelek i prac studentów oraz profesjonalistów, na którą też warto zwrócić uwagę.

Szkół makijażu jest wiele, w dużych miastach konkuruje ze sobą ich mnóstwo. By wybrać tę najlepszą należy poświęcić trochę czasu na mały research, aby być w przyszłości pewnym, że się swojego wyboru nie będzie żałowało.