fbpx
22 Maj, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Sztuczny hormon zmniejsza wagę ciała

Duszności, trudności w poruszaniu się, depresja to tylko kilka symptomów towarzyszących osobom otyłym. Restrykcyjne diety i długotrwałe ćwiczenia czasem nie przynoszą szybkich efektów, co prowadzi do tego, że niecierpliwe osoby porzucają nowy styl życia i powracają do obżarstwa. Skutkiem czego jest tzw. „efekt jojo”. Amerykańscy specjaliści stworzyli nowy lek ułatwiający pozbycie się zbędnych kilogramów.

Informowaliśmy już o hipnozie, akupunkturze oraz kilku innych metodach wykorzystywanych w walce z otyłością.

Niedawno specjaliści z amerykańskiego uniwersytetu stanu Indiana uzyskali znakomite wyniki dające nadzieję na utworzenie nowej generacji lekarstw powodujących zmniejszenie wagi. Eksperymenty były prowadzone na myszach. Naukowcom udało się zmniejszyć ciężar ciała zwierzęcia o jedną trzecią, a samej tkanki tłuszczowej o 63 %.

Media poinformowały, że w ciągu najbliższych pięciu lat będzie opracowana rewolucyjna metoda zmniejszenia nadmiernej wagi dzięki nowemu rodzajowi lekarstw. Ludzkość ma szanse rozwiązania na zawsze tego skomplikowanego problemu medycznego i społecznego – napisał brytyjski dziennik „Daily Mail”.