fbpx
20 Luty, 2020
Warszawa
5 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Tajemniczy LingZhi

W medycynie chińskiej znany jest już od tysięcy lat jako niezwykły lek o wszechstronnych właściwościach. Natomiast u nas wiedza o nim dopiero raczkuje. W ostatnim czasie wielu badaczy przeprowadziło liczne testy oraz eksperymenty potwierdzające jego niezwykłe możliwości. Zapraszam do lepszego poznania grzyba Ganodermalucidum, znanego również pod nazwą LingZhi.

Cenne składniki LingZhi

Skład grzyba LingZhi jest o wiele bogatszy niż wielu znanych nam roślin. Świadczy o tym fakt, że ilość substancji składających się na niezwykłe działanie określa się na ponad dwieście. Ganodermalucidum zawiera między innymi: organiczny german, polisacharydy, adenozyny, triterpeny, błonnik oraz liczne enzymy.

Właściwości antynowotworowe

Dzięki zawartości polisacharydów i tri terpenów Ganoderma wzmacnia odporność organizmu, reguluje funkcje układu immunologicznego oraz powstrzymuje rozwój komórek nowotworowych. Polecany jest do stosowania jako suplement po chemioterapii, środek zapobiegający nawrotom choroby oraz w celu poprawy jakości życia osób cierpiących na raka.

Wpływ na wygląd skóry

Ganodermalucidum ma również właściwości zapobiegające procesom starzenia się skóry. Zawiera w swoim składzie przeciwutleniacze hamujące aktywność wolnych rodników, chroni DNA komórek. Oprócz tego zapewnia skórze odpowiedni efekt nawilżenia i zmniejsza transepidermalną utratę wody.

Alergie

LingZhi hamuje rozwój reakcji alergicznej. Jest stosowany przy pokrzywce, świądzie, obrzęku, a nawet astmie alergicznej. Przywraca równowagę w organizmie, łagodzi podrażnienia skórne w stanach alergicznych.

Lek dla człowieka XXI – wieku

Oprócz wpływu na skórę, Ganodermalucidum może być stosowany jako lek na większość chorób cywilizacyjnych. Obniża poziomu cholesterolu oraz cukru, rozbija skrzepliny w naczyniach krwionośnych, a także zapewnia równowagę hormonalną. Może być stosowany wspomagająco przy nadciśnieniu, zaburzeniach czynności wątroby, nadwadze oraz niedowadze.

To dopiero wstęp do ogromnej wiedzy jaką przyniosły badania nad LingZhi. Zachęcam do poszerzenia swojej wiedzy na temat tego niezwykłego grzyba, który zyskuje coraz większą popularności również na polskim rynku.