fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

239031.jpg.jpg

Tańsze kredyty na gabinet?

Kredyt w złotówkach czy frankach szwajcarskich? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań osób planujących zakup pomieszczeń. Coraz trudniej jest o otrzymanie „uczciwego” kredytu, a działania na rynku finansowym nie przynoszą dobrych rokowań. W Polsce, pomimo spodziewanych spadków stóp procentowych, raty kredytów hipotecznych w złotówkach pozostaną droższe.

Stopy procentowe w Szwajcarii spadły już po raz czwarty w ciągu dwóch miesięcy. Wczorajsze cięcie o 0,5 pkt proc. obniżyło stopy do 0,5 proc. Wraz z ostatnimi obniżkami spada stopa LIBOR (na którym oparte jest oprocentowanie kredytów we frankach szwajcarskich w większości banków). Najszybciej odczują to te osoby, których stawki są weryfikowane w najbliższych dniach. Wszystko zależy jednak od konstrukcji umowy kredytowej z ban239031.jpg.jpgkiem.

Przypuszcza się, że stopy procentowe w Szwajcarii mogą dalej spadać. Niektórzy ekonomiści nie wykluczają, że ich poziom zbliży się do zera. Szwajcarskiej gospodarce grozi recesja, PKB w przyszłym roku może spaść o 1 pkt proc., wzrośnie też bezrobocie.

 

źródło: Rzeczpospolita