fbpx
17 Luty, 2020
Warszawa
8 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Targi Lady – Relacja

Jak co roku wśród wystawców dominowały firmy zajmujące się kosmetykami gabinetowymi i akcesoriami do przedłużania i pielęgnacji paznokci. Nie zabrakło jednak kilku ciekawych ofert producentów sprzętu kosmetycznego. 

Wśród 61 firm prezentujących swoją ofertę dało się zauważyć wiodący ostatnio w kosmetologii trend „powrotu do natury”. Szczególnym powodzeniem cieszyły się kosmetyki na bazie surowców z Morza Martwego i glinek. Rośnie również liczba produktów mogących się poszczycić posiadaniem certyfikatów EcoCert.

Mocną stroną targów była ciekawa oferta producentów i dystrybutorów sprzętu, zarówno do salonów kosmetycznych jak i większych ośrodków SPA. Nie za
brakło, bardzo ostatnio popularnych platform wibracyjnych, elektrostymulatorów, a także tradycyjnego sprzętu gabinetowego. Producenci urządzeń odmładzających i wyszczuplających coraz częściej łączą kilka mechanizmów działania (ultradźwięki, fale radiowe, masaż podciśnieniowy, światło lasera) dla osiągnięcia optymalnych efektów. Sprzęt ma coraz atrakcyjniejszy wygląd i jest z roku na rok bardziej przyjazny użytkownikom.

Największe rzesze zwiedzających przyciągnęły jak zwykle stoiska firm produkujących akcesoria do makijażu, paznokci i szkół wizażu, przy których niemal przez cały czas odbywały się prezentacje. Można było skorzystać z porad profesjonalistów i dobrać odpowiedni dla siebie makijaż. Stoiska z akcesoriami do paznokci wabiły manicurzystki i stylistów paznokci niezliczoną ilością sprzętu i ozdób.

Warta poświęcenia chwili uwagi była również bogata oferta edukacyjna tegorocznych targów. Przyszłych uczniów i kursantów szukały zarówno szkoły kosmetyczne, jak i szkoły makijażu.

Ciekawym urozmaiceniem były pokazy odbywające się na scenie. Można było podziwiać pokazy taneczne Śląskiej Szkoły Tańca, Szkoły Tańca Saida, Akademii Tańca Arabskiego Suraiya oraz grupy Flamenco Loco. AWF w Katowicach zaprezentował emocjonujący pokaz szermierki a Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu przedstawił stroje projektu swoich uczennic i absolwentek. Miłe dla oka były również pokazy sukien ślubnych, wieczorowych, bielizny i odzieży eleganckiej.

Niestety nieco zabrakło pokazów ściśle związanych z tematyką targów. Jedynymi perełkami były pokazy bodypaintingu i makijażu Szkoły Artis oraz Yasmin.

Podczas drugiego dnia targów odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Ekstrawaganckiego „Księżniczki” organizowane przez Szkołę Makijażu Anny Brózdy „Artis” oraz Ogólnopolskie Mistrzostwa Zdobienia Paznokci organizowane przez Szkołę Twórczych Talentów „Kreator”.

Zarówno malejąca z roku na rok ilość wystawców jak i zwiedzających nie wskazuje na to, że Katowickie Targi Lady stanowią poważną konkurencję dla innych tego rodzaju imprez organizowanych w największych miastach naszego kraju, ale miejmy nadzieje, że Śląsk niebawem dołączy do grona liderów i będzie skutecznie przyciągać gości nie tylko z regionu.