fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Tłuszcz na biodrach sprzyja zdrowiu?

Większość zabiegów wyszczuplających jest skoncentrowana na udach i pośladkach, gdyż własnie te części są są zazwyczaj zaokrąglone u kobiet. Bogato obdarzone panie nie mają powodów do obaw, informują naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie.

Okazuje się, że tłuszcz w tych okolicach sprzyja zdrowiu: chroni przed chorobami metabolicznymii chorobami serca. Tłuszcz pochłania szkodliwe kwasy tłuszczowe oraz wytwarza czynniki przeciwzapalne, które zapobiegają zakrzepom. Ponadto uwalnia do krwi adiponektynę. Jest to hormon, który wpływa na szereg procesów metabolicznych, szczególnie przemianę glukozy i kwasów tłuszczowych w wątrobie i mięśniach, pośrednio wpływając na wrażliwość na insulinę. Wykazuje w związku z tym działanie przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe i zwiększające insulinowrażliwość.

– Badania te pomogą nam lepiej zrozumieć, na czym polega funkcja tkanki tłuszczowej w ludzkim organizmie. Może się również przyczynić do znalezienia nowych sposobów przeciwdziałania chorobom układu krążenia – podaje Fotini Rozakeasz British Heart Foundation.

Niestety takich rewelacyjnych funkcji nie posiada tłuszcz nagromadzony w okolicach talii.

Inny badacz, dr Konstantinos Manolopulos, podaje, że im więcej tłuszczu dookoła ud tym lepiej, podczas gdy brzuch powonien pozostać płaski.

Być może jest to dobra wiadomość dla klientek, które stale narzekają na swoje krągłości w okolicach bioder.