fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
22 Październik, 2019
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Celar AWT – to będzie hit w kosmetologii

Współczesna cywilizacja wytworzyła swoisty kult ciała, nadając mu ogromne społeczne znaczenie.Na portalach kobiecych stale rośnie liczba fanów nienagannego wyglądu, a produkty modelujące sprzedają się niczym „świeże bułeczki”. Z kolei nowoczesna technologia pozwala na wdrożenie coraz to lepszych rozwiązań, przy mocno zróżnicowanej skuteczności zabiegowej. O jaki sprzęt warto się pokusić by zainwestować? Zapraszamy do artykułu.

Pokonać cellulit i wiotką skórę...

Zabiegi wyszczuplające” to jedne z najczęściej wyszukiwanych pojęć w przeglądarkach internetowych. Klienci, którzy mają wysoką świadomość zakupowanego produktu, coraz częściej zamiast drogeryjnego balsamu, wybierają skuteczne i sprawdzone metody.

Pozostaje tylko pytanie: jakie metody i jaka skuteczność? Pewności nie ma nigdy. Wszystko tak naprawdę zależy od organizmu, przemiany materii i być może również od uwarunkować genetycznych. U niektórych osób już po pierwszym zabiegu, efekty okazują się zadowalające, u pozostałych, stanowiących większość, niestety niewystarczalne.

W związku z tym bywalcy gabinetów kosmetycznych nierzadko mają niezły „orzech do zgryzienia. W jakie zabiegi zainwestować: endermologię, karboksyterapię,a może laseroterapię?” 

Również tutaj nie możemy podać jasnej odpowiedzi. Na szali skuteczności  ostatnio przeważa bardzo młoda jeszcze w kosmetologii terapia, określana mianem terapii falą akustyczną. Jeszcze do niedawna była ona wykorzystywana jedynie w lecznictwie układu ruchu, ale dzięki licznym doniesieniom o doskonałym wpływie na skórę, szybko została wprowadzona do kosmetologii.

Czym jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa, zwana inaczej akustyczną, to generowana pneumatycznie słyszalna fala mechaniczna o bardzo dużej energii, cechująca  się skokowym wzrostem ciśnienia, wysoką amplitudą oraz brakiem okresowości. 

A tak „po ludzku” jest to pneumatycznie wystrzelony pocisk w kierunku skóry, który generuje dużą dawkę energii i przenosi drgania na tkanki. Spokojnie….Zabieg jest określany jako przyjemny, a odczuwalne są jedynie delikatne uderzania o skórę. 

Od czego się zaczęło?

Fale uderzeniowe po raz pierwszy wykorzystywano w latach 80-tych do rozbijania kamieni nerkowych, a następnie od lat 90-tych były szeroko stosowane w leczeniu schorzeń układu ruchu. Podczas różnorodnych terapii na tkankach miękkich zaobserwowano dobroczynny wpływ na skórę i tkankę tłuszczową. Z tego względu w ostatnich latach fale uderzeniowe zyskują coraz większą popularność w kosmetologii i medycynie estetycznej  w terapiach mających na celu redukcję cellulitu i lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zabiegi te określane są mianem skutecznych i bezpiecznych. Można nawet  pokusić się o stwierdzenie, że fala akustyczna to zbawienie dla ludzi, którzy obawiają się zabiegów z użyciem igieł. 

Mechanizm działania

Fala akustyczna znalazła zastosowanie głównie w zabiegach modelujących. Intensywne impulsy w postaci fal uderzeniowych skompresowanego powietrza mechanicznie rozbijają tkankę łączną włóknistą otaczającą guzki cellulitu. 

Energia przedostająca się od miejsca przyłożenia aplikatora do głębiej położonych adipocytów doprowadza do implozji (zapadania się) ich błon komórkowych, co stanowi początek procesu lipolizy. 

Oddziaływanie fal akustycznych doprowadza do tworzenia się nowych naczyń włosowatych (neowaskularyzacja) i  poprawy mikrokrążenia, a tym samym do zwiększonego transportu tlenu i składników odżywczych do tkanek. 

Przyspieszony metabolizm komórkowy i drenaż limfatyczny skutkują szybkim usuwaniem metabolitów i produktów lipolizy z przestrzeni międzykomórkowych. 

Pod wpływem oddziaływania fal uderzeniowych na skórę właściwą dochodzi do remodelingu znajdujących się w niej włókien kolagenowych.  Do obszaru poddanego zabiegowi dochodzi do napływu czynników wzrostu, które stymulują fibroblasty do podziałów i tworzenia nowych pogrubionych struktur kolagenu i elastyny.  Efektem tego jest widoczne wygładzenie, napięcie oraz zwiększenie gęstości skóry. Co ciekawe obserwuje się wygładzenie rozstępów i spłycenie blizn na skutek rozbijania i przebudowy struktury tkanki łącznej, z której są zbudowane.Już po pierwszym zabiegu klient odczuwa róźnicę w strukturze skóry.

Jakie można wykonać zabiegi?

Obszarami poddawanymi terapii fali akustycznej są najczęściej pośladki, uda, ramiona i brzuch. Zwykle wykonuje się 6-12 zabiegów w kilkudniowych odstępach czasu. Badania dowodzą zwiększenia elastyczności skóry już po pierwszej sesji zabiegowej, natomiast po serii zabiegów poprawa jest mocno zadowalająca. Redukcja cellulitu po zakończeniu terapii może sięgać 95%, a w przypadku lokalnej tkanki tłuszczowej zaobserwowano zmniejszenie obwodów  poszczególnych partii ciała nawet o 7 cm, co stanowi doskonałą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów liposukcji.

Terapii falą uderzeniową może poddać się niemal każdy za wyjątkiem osób cierpiących na chorobę nowotworową, hemofilię, jak również kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem jest także rozrusznik serca, stosowanie dużych dawek leków zmniejszających krzepliwość krwi i infekcje skórne w okolicy poddawanej zabiegowi. Ponadto należy pamiętać, że nie wolno aplikować fal poprzez tkankę płucną i narządy jamy brzusznej.

Jakie wybrać urządzenie?

Jednym z wiodących urządzeń na rynku przeznaczonych do modelowania sylwetki jest Celar AWT (ang. Acoustic Wave Therapy, AWT™).

Ponadto urządzenie Celar AWT to najlepsze rozwiązanie do walki z nawet zaawansowanym cellulitem i nadwagą. Ta nowatorska metoda intensywnie pobudza do działania zarówno podskórną tkankę tłuszczową jak i położone wyżej warstwy skóry. Oddziałuje na wszystkie składowe elementy cellulitu, rozpoczynając od niwelacji przerośniętych komórek tłuszczowych,  zmiękczania zwłókniałych przegród tkanki łącznej, stymulacji krążenia, aż do aktywacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Efektem tego jest zagęszczenie, ujędrnienie, wygładzenie i regeneracja skóry, spłycenie blizn, zmniejszenie widoczności rozstępów oraz bardzo wyraźne zmniejszenie obwodów ciała. 

W porównaniu do innych znanych metod redukcji cellulitu, zastosowanie Celar AWT jest całkowicie bezpieczne, a sama terapia cechuje się znikomą liczbą przeciwwskazań i nie niesie ze sobą żadnych przykrych skutków ubocznych. 

Spośród innych dostępnych na rynku urządzeń generujących falę akustyczną Celar AWT wyróżnia się nie tylko skutecznością, możliwością generowania dwóch rodzajów fal uderzeniowych i szerokim zakresem parametrów, ale również solidnością. Ponadto jest bardzo prosty w obsłudze, lekki i przenośny. Umożliwia uzyskanie zadowalających efektów w krótkim czasie nadając walce z problemami takimi jak cellulit i nadmierna tkanka tłuszczowa całkowicie inny wymiar.

Fala akustyczna Celar™ AWT ®  jest:

Nieinwazyjna

Zabieg z użyciem fali nie wymaga iniekcji. Rozchodząca się promieniście fala akustyczna wywołuje wibracje w tkance łącznej, przez co dochodzi do mechanicznego rozbijania zwłóknień otaczającej guzki cellulitu. 

Niezwykle skuteczna

Technologia AWT gwarantuje najwyższą skuteczność w zwalczeniu cellulitu (poprawa nawet do 95%). Jest to metoda poparta licznymi publikacjami naukowymi, która pozwala na redukcję obwodów nawet o 7 cm oraz spłycenie blizn i rozstępów.

Przyjemna

Klienci oceniają zabiegi jako przyjemne, co wpływa na zwiększoną satysfakcję i zainteresowanie zabiegami

Dająca szybkie rezultaty

Już po pierwszym zabiegu klienci dostrzegają pozytywne zmiany w strukturze skóry. 

Podsumowanie

Oczywiście wszystkie zabiegi z użyciem fali akustycznej powinny być stosowane w seriach uzależnionych od stopnia zaawansowania problemów, z jakimi zgłaszają się klienci. W celu zapewnienia wysokiej skuteczności należy pamiętać o podstawowych procedurach bezpieczeństwa i odpowiednio dobranej terapii.