fbpx
02 Czerwiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Trądzik po trzydziestce?

Zapewne i twój salon niejednokrotnie odwiedzają klienci, którzy mimo dojrzałego wieku borykają się z trądzikiem.

Niestety, wielu z nich często sięga po produkty dla nastolatków, błędnie sądząc, że podziałają także na ich problemy skórne. Co, oprócz zabiegów w salonie, możemy polecić naszym zdesperowanym pacjentom? Kilka sugestii prezentujemy poniżej.

Zacznijmy od tego, co jest głównym powodem tego popularnego schorzenia skóry. Jak powszechnie wiadomo, winne są zazwyczaj zaburzenia hormonalne, stres oraz niewłaściwa dieta. Jednak według najnowszych badań, których wyniki opublikowano niedawno w popularnym czasopiśmie medycznym Journal of Drugs in Dermatology, trądzik u osób dojrzałych może być spowodowany również stresem oksydacyjnym, który może wywołać toksyczne działanie produkując nadtlenki i wolne rodniki odpowiedzialne za powstawanie ropnych zmian skórnych. Wiadomość ta może zmienić sposoby leczenia trądziku – do tej pory uważano, ze główną, bezpośrednią jego przyczyną są zaczopowane mieszki włosowe.

Dermatolog z Nowego Jorku, doktor Whitney Bowe, twierdzi, że najnowsze badania wykazują, że u dorosłych osób z trądzikiem zaobserwowano znacznie wyższy poziom stresu oksydacyjnego niż u osób z czystą skórą. Ponadto, u osób tych zanotowano niedobór najważniejszych antyoksydantów takich jak witamina  A, C i E. 

Co w związku z tym zaleca doktor Bowe i co możemy doradzić naszym klientom? Oczywiście najważniejsze jest uzupełnienie antyoksydantów w skórze. Można to zrobić od zewnątrz, nakładając bogate w antyoksydanty serum czy krem, ale warto też uzupełnić te braki od wewnątrz, spożywając odpowiednie produkty. Na przykład powszechnie znana i ceniona zielona herbata może być spożywana w formie napoju oraz nakładana na skórę w formie kremu na bazie tej rośliny. Dodatkowo, oprócz zwalczania trądziku, zielona herbata pomaga zmniejszyć zmarszczki i drobne linie, dzięki czemu jest jak najbardziej wskazana dla naszych dojrzałych klientów.

Jeśli chodzi o dietę, doktor Bowe twierdzi, że im bardziej jaskrawo na talerzu, tym lepiej – należy wyszukiwać soczystej zieleni, takiej jak na przykład w szpinaku czy kapuście włoskiej, głębokiej czerwieni, takiej jak w pomidorach czy truskawkach oraz odcieni pomarańczowych, takich jak w łososiu czy kabaczkach.

Ponadto, mamy kolejny powód żeby namawiać klientów-palaczy do rzucenia nałogu. Palenie sprzyja wolnym rodnikom, powodując trądzik, ale również postarza skórę i, co oczywiste, może być powodem nowotworów.

Pacjentów, którym nie pomaga ani dieta ani krem czy serum, nawet to droższe bądź kupione w aptece, należy skierować do dermatologa. Niejednokrotnie trądzik u dorosłych wymaga leczenia antybiotykami czy nawet sterydami. Po konsultacji z lekarzem, pacjentom można zalecić terapię laserową lub świetlną, gdyż obie te metody skutecznie walczą z trądzikiem. 

Źródło: SkinInc