fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
06 Kwiecień, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Trochę o męskich kompleksach…

Pisaliśmy niedawno o torturach, którym codziennie poddają się kobiety, aby wyglądać pięknie. Przyjrzyjmy się bliżej męskim kompleksom. Czy takie w ogóle istnieją?

Męska lista top

Według badań przeprowadzonych przez Body Care Clinic zaledwie 11% mężczyzn jest w pełni zadowolonych ze swojego wyglądu. Do  kompleksów przyznaje się aż 53%, a 36 proc. panów w ogóle nie chce na ten temat rozmawiać.

Największym problemem jest niestety nadwaga. 21 proc. mężczyzn narzeka na nadmierne kilogramy, a 17 proc. jest niezadowolonych ze swojego obwisłego brzucha.

Kolejne miejsce na liście kompleksów zajmuje łysienie (12% mężczyzn). Ale co za dużo też nieładnie, gdyż nadmierne owłosienie przyprawia mężczyzn o zawrót głowy. 7 proc. panów najchętniej usunęłaby niechciane włosy na ciele. 

Okazuje się, że panowie, podobnie jak kobiety, nie są zwolennikami zmarszczek, zwłaszcza tych na czole i wokół ust.

Zabiegi, zabiegi, zabiegi

Dla panów zabiegami numer 1 nadal są wszelkie terapie na ciało – odchudzające i ujędrniające. Stanowią one aż 40 proc. wszystkich zabiegów. Na czele zabiegów top znajduje się również mezoterapia powstrzymująca wypadanie włosów, a także depilacje laserowe. Botoks wśród panów też nie jest rzadkością. 

Po zabiegi sięgają coraz częściej osoby młode: 20 i 30-latkowie. W tej grupie aż 49 proc. mężczyzn chętnie poprawiłoby sobie urodę.