fbpx
10 Listopad, 2019
Warszawa
8 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Ukończyłam wizaż i co dalej?

Alternatywnie zamiast wszechstronnego wykształcenia kosmetycznego, często kandydaci zafascynowani tematyką urodową wybierają chociażby szkoły wizażu.

Czy szkoły uczą? Jak uczą? O tym pisaliśmy już jakiś czas temu w artykule Szkoły makijażu – hit czy kit? Jeśli więc nauczą, wykształcą na całkiem niezłym poziomie, to co robić dalej? Jakie stoją przed nami perspektywy? Jakie mamy wyjścia? I na ile nasza decyzja o wyborze tego, a nie innego fachu okaże się opłacalna?

Właściwie, warto zacząć od tego, że wszystko naprawdę zależy od naszych predyspozycji. To, że kochamy malować i jesteśmy w tym dobrzy z pewnością będzie naszym dużym atutem. Ale to w jakiej roli spełnimy się najlepiej, będzie już zależało od nas samych. A rozwiązań jest kilka.

Pracujemy w salonie

Wystarczy chęci trochę, by zorientować się w terenie i podpytać, czy aby przypadkiem jakiemuś salonowi na gwałt nie jest potrzebna makijażystka. To prawda, że często właścicielki gabinetów kosmetycznych decydują się raczej na zatrudnienie kosmetyczki, która nie tylko fachowo posłuży się pędzlami do makijażu, ale i wykona kilka innych kosmetycznych zabiegów. Nie rzadko jednak zdarza się, że makijaż wykonywany przez specjalistkę od kosmetyki gdzieś przy okazji, nie spełnia stuprocentowo wymagań klientek. W takiej sytuacji na pewno przyda się nawiązanie współpracy z profesjonalistką w dziedzinie make upu. Zatem na początek jest już jakieś światełko w tunelu.

Pracujemy na własną rękę

Wiele wizażystek wybiera jednak tę bardziej niezależną formę wykonywania swojego zawodu. Na własną rękę promując się za pomocą Internetu, uruchamiając kontakty wśród znajomych, często nawet zakładając własną mobilną działalność. Praca wizażystki-freelancerki daje nam dużą swobodę w działaniu i wiele możliwości. Trzeba jednak nie tylko być naprawdę dobrym w swoim fachu, ale i uzbroić się w cierpliwość, bo konkurencja na rynku jest duża i wyrobić sobie dobrą markę wcale nie jest tak łatwo. Dobrze też jest nawiązać współpracę z fotografem, dzięki której zdobędziemy wiele nowych klientek, pracując przy różnego rodzaju sesjach zdjęciowych.

High fashion 

Można też wybrać świat modelingu czyli znaleźć pracę na przykład przy pokazach mody. W tym przypadku nie tylko jednak cierpliwość, ale i umiejętność pracy w dużym stresie i pod presją czasu będzie bardzo ważnym atutem. Praca przy pokazach mody wymaga nie tylko precyzji w działaniu, ale i dużej wytrzymałości zarówno psychicznej, jak i fizycznej, bo często są to kilkugodzinne zmagania z doprowadzaniem make upu modelek do stanu perfekcji.

Makijażystka na własność

Coraz częściej te naprawdę dobre wizażystki znajdują także pracę na stałe u boku największych celebrytek. Gwiazdom, jako że praktycznie na co dzień żyją w blasku fleszy przydaje się osoba, która będzie na każde zawołanie i będzie asystować im przy każdej sesji zdjęciowej, realizacji teledysku, reklamy czy przygotowaniach do wieczornego wyjścia. Celebrytki bardzo cenią sobie posiadanie u swego boku osoby, która doskonale zna wszystkie mankamenty ich twarzy i zawsze idealnie będzie potrafiła dobrać stosowny makijaż do każdej sytuacji. Znalezienie jednak takiej pracy wymaga nie tylko umiejętności, sprytu, ale i odrobiny szczęścia. Ale pamiętajmy, że wytrwałość popłaca, a nuż los się do nas uśmiechnie.

Praca w szkole

Alternatywną formą może okazać się też praca w miejscu, z którego wyszłyśmy. Z pewnością jednak, by otrzymać zatrudnienie w szkole wizażu trzeba się pochwalić kilkuletnim doświadczeniem w pracy makijażystki. Dla weteranek branży makijażowej, tych chcących przekazywać swoją wiedzę dalej, ta opcja wydaje się idealna. 

Konkurencja na rynku jest dość spora, ale wbrew pozorom opcji na samorealizację w dziedzinie wizażu jest niemało. Wystarczy się trochę rozejrzeć, znaleźć dobre rozwiązanie dla siebie i zabrać się do działania. Do dzieła!