fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Uniknij alergii tej wiosny z tymi 5 naturalnymi sposobami

Sezon na alergie pomału się zaczyna i wielu z was będzie borykać się z nieustannym kichaniem, kaszlem, katarem, bólem głowy oraz łzawieniem i swędzeniem oczu. Czynniki klimatyczne, które mogą wpływać na sezonowe objawy alergii to np: liczba pyłków czy też pleśń rosnąca w obszarach z wysoką temperaturą i wilgocią. Oto kilka naturalnych sposobów do walki z alergią.

Zmiany zachowań

Pozostanie w domu w suche i wietrzne dni może pomóc, nie wspominając o unikaniu jakichkolwiek prac ogrodowych. Jeśli musisz być na zewnątrz przez dłuższą chwilę, po powrocie od razu wrzuć ubrania do pralki i weź prysznic aby zmyć pyłki z włosów i skóry. Powinieneś również mieć zamknięte okna w domu i samochodzie aby nie dostawały się do środka pyłki i używać klimatyzacji.

Ocet jabłkowy

Kiedy mówimy o alergiach sezonowych, wypicie jednej łyżki octu wymieszanego z gorącą wodą i miodem może zmniejszyć produkcję śluzu, który często zalega w przegrodach nosowych i w gardle.

Zmiana diety

Przejście na dietę o wysokiej zawartości złożonych węglowodanów oraz o niskiej zawartości tłuszczu może zmniejszyć objawy alergii. Bądź pewny że ograniczasz spożycie alkoholu, kofeiny, nabiału, cytrusów, cukru i czerwonego mięsa. Picie dużych ilości wody również wspiera lepsze samopoczucie.

Zioła

Użycie wysokiej jakości leków ziołowych w zalecanych dawkach może pomóc w walce z alergią. Rozważ użycie Ginko biloba, który jest naturalnym przeciwutleniaczem i działa przeciwzapalnie, Ostropest jest również bardzo skuteczny i może zmniejszyć reakcje alergiczne.

Ćwiczenia

Badania wskazują że 30 minutowy aerobik może uspokoić objawy alergii ponieważ tworzy naturalne działanie przeciwzapalne. Podczas pracy bądź ruchu, przepływ krwi w organizmie idzie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Jeśli dostosujemy się do tych sposobów być może podczas kolejnego sezonu nie będziemy musieli stać w kolejkach w aptece i kupować leków przeciwalergicznych.