fbpx
06 Lipiec, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Usuwanie blizn – przed czy po urlopie?

Urlop to czas, który większości z nas kojarzy się z leżakowaniem i wygrzewaniem się w słońcu. Dużo osób, które planują letni urlop wiążą go z opalaniem, lecz są osoby którym rozebranie się na plaży, basenie sprawia trudność. Najczęściej zdarza się, że ma to związek z problemami na skórze. Mogą być to blizny, rozstępy lub przebarwienia.

Medycyna estetyczna pozwala na zmniejszenie ich widoczności lub całkowite usunięcie. Aby móc wykonać zabieg usuwania blizn, należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem w celu ustalenia kuracji.Dobrze dobrany sposób działania zależy od wielu bodźców takich jak: wiek, charakter blizny, ilość czasu jaka upłynęła od ich powstania. Najbardziej efektywne są kuracje skojarzone, gdzie oprócz działania zabiegowego należy pamiętać o pielęgnacji domowej.

Blizny mogą być różnej wielkości, mogą być świeże lub dojrzałe. Niezależnie od miejsca oraz rodzaju blizny, już po konsultacji z kosmetologiem możemy przystąpić do indywidualnie dobranej kuracji usunięcia blizny, aby osiągnąć maksymalne rezultaty. Blizny mogą być problem dla wielu osób, nie tylko kobiety mają problem z bliznami. Podejmując się wykonania zabiegu usuwania blizn latem, należy pamiętać aby, przy każdym wychodzeniu z domu blizne zabezpieczyć najlepiej kremem (SPF 50+).

Usuwanie blizn jest długotrwałym procesem i lepiej jeśli przystąpimy do kuracji po okresie letnim. Nie będziemy przerywać kuracji na czas urlopu, warto abyśmy systematycznie powtarzali zabiegi. Po tym czasie, mamy pewność, że skóra nie będzie nadmiernie eksponowana na promieniowanie słoneczne. Po urlopie są zminimalizowane szanse na niepożądane efekty po zabiegu. Niezależnie czy w odsłoniętym miejscu blizna będzie występować, czy będzie zasłonięta. Blizny w trakcie kuracji będą zmieniały swoją strukturę, kolor, wielkość. Pielęgnacja domowa wspomaga zabiegi wykonane w gabinecie kosmetologicznym. Warto pamiętać, aby jesienią także stosować kremy z filtrem. Dodatkowo będą zabezpieczały naszą skórę przed promieniowaniem UV.

SC Beauty Magazine