fbpx
09 Lipiec, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak zapobiec wiotkiej skórze podczas odchudzania?

Rzeczą jasną jest, że zrzucenie zbędnych kilogramów to ciężka praca. Nie mniej jednak pozbycie się zbędnego balastu sprawia, że czujemy się lepiej, emanujemy euforią i posiadamy motywację do dalszego działania. Trzeba niestety również pamiętać, że wraz z utratą masy ciała tracimy także jędrność i elastyczność skóry.

 

Obwisła skóra to częsty problem przy odchudzaniu. Najbardziej problematyczne obszary to brzuch, uda i ramiona, gdzie mało napięta skóra wygląda nieestetycznie. Zdecydowanie lepiej jest przeciwdziałać takim sytuacjom zanim się pojawią. Dzisiejsze nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej oraz kosmetologii pozwalają na przygotowanie ciała do zmian jakie w nim zajdą jak i również pozbycie się wiotkiej skóry tuż po pokonaniu naszego przeciwnika.

 

Chcąc zapobiec występowaniu utraty elastyczności i jędrności ciała powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie nawadnianie, racjonalne odżywianie oraz systematyczne ćwiczenia, które poprawiają jakość i jędrność skóry. Te trzy czynniki to fundament do osiągnięcia sukcesu. Kolejnym elementem to tempo z jakim dochodzi do utraty wagi. Przy racjonalnej utracie wagi nasze ciało ma szansę na przyzwyczajenie się do zmian jakie zachodzą. Zdrowa utrata tkanki tłuszczowej mieści się w granicach 0,5 – 1 kg na tydzień.

 

Dla bardziej niecierpliwych branża beauty przygotowała inne rozwiązania.

 

Jednym z zabiegów jaki można wykonać to zabieg Carbolift ®, który jest przełomem w medycynie estetycznej. Jeden z najlepszych obecnie metod redukcji zagęszczania skóry bez konieczności rekonwalescencji, który jest świetną alternatywą dla nici PDO. Innowacyjność CARBOLIFT® polega na intensywnej stymulacji skóry do silnego zagęszczenia, poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek z jednoczesnym podawaniem medycznego dwutlenku węgla do skóry właściwej. Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, napływu składników odżywczych i naturalnych czynników wzrostu do leczonego obszaru. Rozpoczyna proces mikrowłóknienia bez pozostawienia blizn, wzrasta napięcie i ukrwienie skóry oraz wspomagane są naturalne procesy regeneracyjne.

 

Kolejnym zabiegiem, który fantastycznie sprawdza się w procesie poprawy elastyczności skóry to SMAStherapy (HIFU). Czy zastanawialiście się kiedykolwiek czy jest możliwy zabieg plastyczny bez użycia skalpela? Oczywiście, wszystko dzięki SMASherapy®. To plastyka warstwy mięśniowo-powięziowej z wykorzystaniem dopracowanej, wysokozogniskowanej fali ultradźwiękowej powstałej z myślą o skutecznym zabiegu liftingującym. Skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej o dużym natężeniu (HIFU) indukuje powstanie w ściśle określonych warstwach skóry termicznych mikrouszkodzeń, na skutek których dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek i przebudowy tkanki łącznej. Istotą jest precyzyjne ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze. Skutkiem uszkodzenia komórek jest natychmiastowe zagęszczenie tkanki i pobudzenie organizmu – w reakcji obronnej – do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonej zabiegiem struktury. Wystarczy jeden zabieg, żeby osiągnąć zamierzone efekty.

 

Ostatnim zabiegiem jest radiofrekwencja mikroigłowa. Najbardziej zaawansowana i obecnie najsilniejsza technologia w niechirurgicznym liftingu skóry. Polega na podgrzaniu tkanek od środka skutkiem czego skóra jest napinana i uelastyczniana. Jednocześnie redukowany jest cellulit oraz miejscowo nagromadzony tłuszcz. Włókna kolagenowe ulegają stopniowej przebudowie, następuje wzrost fibroblastów, silne pobudzenie procesu neokolagenezy, a także stymulowanie silnie zwartych włókien tkanki łącznej, synteza macierzy pozakomórkowej, remodeling i przebudowa skóry. Dzięki czemu skóra staje się ona gęstsza, bardziej sprężysta i widocznie napięta.

 

Pamiętajmy iż każda z wymienionych metod cechuje się odpowiednimi wskazaniami i przeciwwskazaniami, które będą wpływać na powodzenie całej kuracji. Dlatego też by dobrać odpowiednią metodę należy każdą z nich dokładnie omówić ze specjalistą.

SC Beauty Magazine