fbpx
31 Maj, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Uwaga na środki wspomagające wzrost włosów

Z Wielkiej Brytanii dochodzą do nas informacje, że popularny środek wspomagający walkę z łysieniem może powodować impotencję.

Łysienie dla wielu panów jest ogromnym problemem psychologicznym. Wielu mężczyzn wraz z utratą włosów przestaje się czuć atrakcyjnie i ma ogromne problemy z samoakceptacją.

Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za wystąpienie łysienia androgenowego jest wysokie stężenie dihydrotestosteronu (DHT). Najskuteczniejszą jak dotąd metodą minimalizowania skutków działania DHT jest blokowanie α-reduktazy – enzymu przekształcającego testosteron właśnie do DHT.

Finasteryd jako jeden z inhibitorów α-reduktazy jest jednym z najczęściej stosowanych leków hamujących proces łysienia. Jako środek wpływający na przemiany hormonalne niesie za sobą ryzyko wystąpienia licznych działań niepożądanych. Jest bezwzględnie zakazany dla kobiet i dzieci, a u mężczyzn może przyczyniać się do zaburzeń erekcji i zmniejszenia libido.

Coraz więcej informacji o występowaniu działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem finasterydu, a konkretnie preparatu o nazwie Propecia dochodzi do nas z Wielkiej Brytanii. Przypadków jest tak wiele, że producenci zdecydowali o umieszczeniu na opakowaniu leku stosownego ostrzeżenia.

W związku z napływającymi do nas informacjami warto przemyśleć polecanie swoim pacjentom preparatów zawierających finasteryd lub zabiegów mezoterapii z użyciem tego środka.

Źródło: PAP Life