fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
29 Luty, 2020
Warszawa
8 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

VENUS 2010 – moc urody

By poszerzyć ofertę, targi VENUS odbyły się w tym samym czasie, co targi MODNY ŚLUB oraz nowość w kalendarzu targowym – KIELCE BUSINESS FASHION. Zwiedziło je 4 500 osób!

Ideą targów jest przedstawienie najnowszych trendów i sposobów pielęgnacji zarówno kobiecej, jak i męskiej urody. Dlatego na stoiskach firm z całej Polski przeważały oferty zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów odnowy biologicznej. Nie brakowało też pokazów najnowocześniejszych urządzeń kosmetycznych. Wystawa VENUS umożliwia producentom kosmetyków, producentom i dystrybutorom aparatury oraz wyposażenia salonów dotarcie do swoich odbiorców – kosmetyczek, fryzjerów, lekarzy dermatologów, chirurgów plastycznych, farmaceutów.

W ramach wystawy zwiedzający mieli okazję do zapoznania się z tajnikami zabiegów upiększających na twarz i ciało oraz wzięcia udziału w licznych pokazach najnowszych trendów fryzjerskich i makijażu. Goście mogli zasięgnąć również rady specjalistów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej w punktach konsultacyjnych. Jesienią 2010 roku program targów był pod tym względem wyjątkowo bogaty. Wystawie towarzyszył między innymi pokaz zabiegu OXYBRAZJIaparatem CRISS Hydroxy z wykorzystaniem nanokosmetyków firmy NANTES. To pierwsze i jedyne na świecie kosmetyki oparte na nanowodzie. Pozwalają na głęboką penetrację i wchłanialność 85-100%. Kolejnym hitem, który z pewnością zainteresował wszystkie panie, była prezentacja alternatywnej nowości w dziedzinie powiększania i modelowania kobiecego biustu.

Ponadto na stoiskach zapoznać było można się z najnowocześniejszymi sposobami redukcji zmarszczek, cellulitu i modelowania sylwetki z użyciem innowacyjnych kosmetyków.

Po raz drugi na targach VENUS odbyły się Międzynarodowe Dni Kosmetologii, które podobnie jak wiosną współorganizowała Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach. Była to okazja przede wszystkim do udziału w wysokiej klasy warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli znanych firm kosmetycznych. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
   
Kolejnym z obowiązkowych punktów programu targów, który gromadzi tłumy obserwatorów i kibiców były prestiżowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu. Konkurs, pod okiem profesjonalnego jury pod przewodnictwem Ewy Filipeckiej – artysty makijażu, kreatora wizerunku a jednocześnie Mistrzyni Polski w Makijażu Profesjonalnym, odbył się na targach VENUS już po raz szósty.

Udział w konkursie słuchacze szkół kosmetycznych i wizażu oraz pasjonaci makijażu mogli zgłaszać do 25 października 2010 r. Już ten pierwszy etap eliminacji był dla wielu wyzwaniem. Każdy z chętnych musiał bowiem poddać pod ocenę jury profesjonalne zdjęcia modelek, gdzie szczególną uwagę zwracano na czystość wykonania makijażu, jego kolorystykę czy twórcze podejście do tematu. Ze wszystkich zgłoszonych osób wybrano 5 najlepszych, które zmierzyły się podczas VI Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu na targach VENUS, wykonując makijaż dla „kobiety po pracy”. Przez kilka godzin pracę finalistek obserwowało jury w składzie: przewodnicząca – Ewa Filipecka – artysta makijażu, kreator wizerunku, Mistrzyni Polski w Makijażu Profesjonalnym, Anna Zarzycka – wizażystka, stylistka paznokci, współwłaścicielka sklepu z odzieżą damską, Aneta Eliaszczuk – współzałożycielka Akademii Wizażu i Stylizacji we Wrocławiu, makijażystka, plastyk, absolwentka Szkoły Charakteryzacji Filmowej, od lat współpracuje z czołowymi stylistami i kreatorami mody, teatru, estrady.

Wyniki VI Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu:

  • I MIEJSCE – Monika Cielecka, Starachowice
  • II MIEJSCE – Agnieszka Freus, Wrocław
  • III MIEJSCE – Agnieszka Walkiewicz, Kielce

Ponadto w finale udział wzięły Diana Pikus z Nowin k. Kielc oraz Anna Siekacz z Jędrzejowa.