fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

W jaki sposób pojawia się na skórze stan zapalny?

Naukowcy z Johns Hopkins odkryli kluczowe działanie bazowego mechanizmu odpornościowego, który wyjaśnia, dlaczego i w jaki sposób na naszej skórze pojawia się stan zapalny, zwany atopowym zapaleniem skóry. Bakterie wytwarzające toksyny na powierzchni naszej skóry indukują białko, które powoduje że nasze komórki zaczynają reagować.

Nasza skóra jest pokryta bakteriami, które są częścią naszej mikroflory, zazwyczaj służy ona jako bariera, która chroni nas przed infekcjami i zapaleniem. Jednak gdy bariera zostanie uszkodzona, zwiększa się narażenie na niektóre bakterie powodujące spore problemy.

Bakterie Staphylococcus aureus, lub S. aureus, są ważnym patogenem ludzkim i najczęstszą przyczyną zakażeń skóry u ludzi. U około 20% populacji bakteria występuje na skórze lub nosie, która z biegiem czasu powoduje wypryski, a są one początkiem czegoś poważniejszego.
Nieleczone wypryski mogą prowadzić do innych chorób alergicznych takich jak astma, alergie pokarmowe, sezonowe i zapalenie spojówek.

Naukowcy starają się dowiedzieć jak najwięcej na temat tej bakterii oraz jej wpływu na skórę aby znaleźć jak najlepsze sposoby na jej powstrzymanie.

SC Beauty Magazine