fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
28 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

oferty pracy w branży kosmetycznej czerwiec - sierpień 2009

W stolicy najwięcej pracy w branży kosmetycznej

Gdzie najłatwiej zdobyć pracę w branży kosmetycznej? Okazuje się, że najwięcej ofert pracy można znaleźć w województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, łódzkim i pomorskim. Takie wnioski można wysunąć na podstawie przeprowadzonej przez Serwis Kosmetologiczny analizy ofert pracy, które pojawiły się w okresie od czerwca do sierpnia 2009 r.

Okazuje się, że co szósta oferta pracy ukazała się w województwie mazowieckim. Tuż za Mazowszem klasyfikował się Śląsk, Wielkopolska, województwo łódzkie i Pomorze.

Zagraniczne przedsiębiorstwa najczęściej rozpoczynają inwestycje w stolicy, dlatego znajdują się tutaj siedziby największych firm.

Oczywiście przeszukując oferty pracodawców należy zdawać sobie sprawę z konkurencji, jednak właśnie w Warszawie najwięcej jest ofert dobrze płatnej i prestiżowej pracy.

W pozostałych województwach większość pracodawców oferuje stanowiska dla pracowników średniego szczebla w przedsiębiorstwach kosmetycznych, salonach piękności i ośrodkach SPA.

oferty pracy w branży kosmetycznej czerwiec - sierpień 2009

Oferty pracy w branży kosmetycznej czerwiec – sierpień 2009 r. – Kliknij aby powiększyć

Wszystko zaczyna się na studiach

Analizy przeprowadzone przez Uniwersytet  Warszawski wśród 167 mazowieckich firm dowodzą, że brak przygotowania absolwentów sprawia, że  do pracownika po studiach trzeba sporo dopłacać. Z tego względu silnym argumentem decydującym o przyjęciu do  pracy jest doświadczenie zawodowe.

Chcąc uzyskać prestiżową pracę w stolicy niezbędne jest zdobywanie doświadczenia już podczas studiów. Najłatwiej jest studentom warszawskich uczelni, to oni mają największe szanse na znalezienie interesujących praktyk i staży w stołecznych firmach.

Studia w stolicy pozwalają na nawiązanie kontaktów, poznanie specyfiki regionu i łatwiejsze odnalezienie się na rynku pracy.

Na korzyść warszawskich absolwentów wpływa niewielka ilość uczelni kształcących z zakresu kosmetologii i nauk pokrewnych.

Przyjrzyjmy się stołecznym ofertom edukacyjnym dla branży kosmetycznej. Liderem w tym zakresie jest niewątpliwie Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Oferuje ona studia licencjackie na kierunku kosmetologia w dostosowanych do potrzeb rynku specjalnościach:  Kosmetologia estetyczna, SPA & Wellness, Podologia, Masaż i fizjoterapia, Zarządzanie salonem kosmetycznym.

Ciekawą propozycją dla ambitnych absolwentów chcących poszerzyć swoją wiedzę jest możliwość rozpoczęcia studiów podyplomowych WSZKiPZ na kierunkach Wiedza o kosmetykach i chemia kosmetyczna, SPA & Wellness, Kosmetologia w medycynie. Możliwość ta może szczególnie zainteresować absolwentów niewarszawskich uczelni, którzy podejmując naukę mają większą szansę na nawiązanie kontaktów i bliższe zapoznanie się ze specyfiką stołecznego rynku pracy.

Najmniej ofert pracy dla branży kosmetycznej pojawiło się w województwach podlaskim, świętokrzyskim, lubuskim i podkarpackim.

Stosunkowo duża ilość ofert pracy pojawiła się w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie pod koniec pierwszego kwartału 2009 roku zanotowano największe wartości wskaźnika bezrobocia w Polsce (19,1%) oraz w województwie zachodniopomorskim (wskaźnik bezrobocia – 15,2%). Wpływ na taką sytuację miały najprawdopodobniej sezonowe oferty pracy w rejonach turystycznych.