fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

W walce z cellulitem

Celullit występuje u większości kobiet, bez względu na wiek czy wagę, a najczęściej pojawia się na pośladkach, udach oraz w okolicy bioder.

Czym właściwie jest znienawidzona „pomarańczowa skórka”? To zapasy tłuszczu, które próbują przebić się przez włókniste tkanki pod skórą. Ponieważ tkanki te są napięte, tłuszcz nie ma jak się równomiernie rozłożyć i powoduje wybrzuszenia

Ze względu na powszechność zjawiska, na rynku dostępna jest niezliczona ilość kosmetyków oraz profesjonalnych zabiegów rzekomo zwalczających cellulit. Jednak wiele z nich to tylko puste obietnice. Poniżej prezentujemy krótki opis trzech najbardziej skutecznych zabiegów zwalczających tę przypadłość, które możesz zaproponować swoim klientkom.

Terapia masażem

Zabieg ten, zwany również Endermologią, polega na tym, że specjalnie zaprojektowana maszyna masuje metodą próżniową miejsce, w którym występuje cellulit, lekko ściskając i zasysając skórę. Należy poinformować klientkę, że zanim zauważy pierwsze efekty, będzie musiała powtórzyć zabieg od 10 do 12 razy. Ponadto, po zakończonej terapii konieczne będą dodatkowe zabiegi dla utrzymania efektu.

Terapia laserowa i system fali radiowych

Do zabiegu używa się nowoczesnego urządzenia o nazwie Velashape, które wykorzystuje podczerwień i fale radiowe do masażu tkanki pod skórą. Metoda wymaga wielu zabiegów przez co jest dosyć kosztowna ale efekty utrzymują się aż do 6 miesięcy.

Operacja laserem

Metoda ta kryje się pod nazwą Cellulaze i jest chirurgicznym zabiegiem polegającym na nacinaniu zdeformowanych przegród i rozbijaniu znajdującego się w nich tłuszczu. Zabieg jest bardzo skuteczny, a efekty utrzymują się aż do roku, ale może go wykonywać tylko przeszkolony chirurg plastyczny. Klientki zainteresowane takim zabiegiem należy uprzedzić, że jest on dosyć kosztowny.

Choć wymienione powyżej zabiegi są stosunkowo skuteczne, to jednak warto przekonywać nasze klientki, że ich styl życia również może pomagać zwalczać cellulit. Przede wszystkim, namawiajmy je do regularnych ćwiczeń aby ciało pozostawało jędrne, a skóra odpowiednio napięta. Ponadto, przypominajmy, że warto zrezygnować z produktów o dużej zawartości cukrów i tłuszczy nasyconych na rzecz owoców, produktów pełnoziarnistych i takich o dużej zawartości protein.  Warto też poinformować klientki, że skuteczność „magicznych” balsamów czy suplementów diety nie ma niestety żadnego potwierdzenia w nauce, dlatego lepiej zainwestować w zabieg kosmetyczny niż kupować niezliczoną ilość kosmetyków do walki z cellulitem.

Źródło – Daily Glow