fbpx
12 Grudzień, 2019
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Walka kosmetologa z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty jak sama nazwa wskazuje jest związany z zaburzeniami naczyniowymi. Zazwyczaj choroba ujawnia się pomiedzy 30, a 50 rokiem życia i  ma bardzo negatywny wpływ na pacjenta.  Przyjrzyjmy się co możemy zaoferować osobom cierpiącym na tę przypadłość.

 

Zanim przejdziemy do zabiegów kilka słów na temat objawów samej choroby. Początkowo występuje rumień obejmujący głównie okolice twarzy, który nasila się pod wpływem takich czynników jak: różnice temperatury otoczenia, substancje drażniące, spożywanie kawy i herbaty. Zmiany te są o tyle uciążliwe, że towarzyszy im świąd i pieczenie skóry.

W chorobie wyróżnia się następujące stadia:

Stadium 1:

Twarz jest czerwona i widoczne są liczne teleangiektazje. Dochodzi do napadowego tworzenia się tzw. motyla (rumień w części centralnej twarzy).

Stadium 2:

Na podłożu rumieniowym widoczne są wykwity grudkowo – krostkowe.

Stadium 3:

Ujawniają się duże, zapalne, naciekowe guzki, dochodzi również do obrzęku limfatycznego i rozrostu ujść gruczołów łojowych. Z tego etapu już bardzo krótka droga do tzw. Rhinophymy, czyli kalafiorowatego rozrostu nosa.

 Co poradzić klientowi?

Jeżeli są to dopiero początki trądziku różowatego, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Osoba powinna unikać: różnic temperatury otoczenia, alkoholu, gorących potraw, promieniowania UV, oraz nie stosować kosmetyków drażniących.

Gdy zmiany mają charakter niewielkich rumieniowych obszarów skóry, z pewnością możemy przystąpić do działania. Klient powinien regularnie spożywać preparaty uszczelniające naczynia krwionośne, które zawierają: witaminę PP, C, K, diosminę, ekstrakt z ruszczyka i kasztanowca.

Odnośnie samych zabiegów, skóra powinna być poddana takim kosmetykom, które w żaden sposób nie wykazują działania irytującego. W produktach poszukujemy następujących składników: hesperydyna, kasztanowiec, bluszcz, ruszczyk, alantoina, pantenol, witaminy: K, PP,C. 

Procedury zabiegowe powinny wykluczać masaże, niektóre kwasy dermoestetyczne, depilacje woskiem lub pastą cukrową w okolicach twarzy. Równocześnie namawiamy klienta do rezygnacji z kąpieli słonecznych i regularnego używania preparatów zawierających filtry UV. Klienci mogą skorzystać z takich zabiegów jak: jontoforeza z wprowadzeniem wit. C, elektrokoagulacja, laserowe zamykanie naczynek.