fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
26 Marzec, 2020
Warszawa
10 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Walka z fotostarzeniem skóry

Według naukowców kombinacja retinolu, laktozy i kwasu glikolowego może okazać się skuteczna w walce z fotostarzeniem się skóry.

Badacze z centrum Johnson & Johnson wspólnie z naukowcami z IEC oraz z Institut Gustave Roussy zbadali skuteczność znanych składników anti-age w walce z fotostarzeniem się skóry.

Badania opublikowane w tym miesiącu w International journal of Cosmetic Science, dowiodły, że kombinacja retinolu, laktozy oraz kwasu glikolowego skutecznie niwelują zmarszczki.
W doświadczeniu brało udział czterdzieści kobiet z jasną karnacją pomiędzy 35 a 50 rokiem życia. Badanie polegało na nakładaniu dwa razy dziennie przez 12 tygodni mieszanki składającej się z trzech składników na jeden bok twarzy oraz kremu placebo na drugi.
Po dwóch tygodniach zauważono, że mieszanka złożona z retinolu, laktozy oraz kwasu glikolowegoa skutecznie zniwelowała zmarszczki w porównaniu do kremu placebo.
Zespół badaczy zauwazył również, że inne parametry takie jak nawilżenie i elastyczność również uległy poprawie.

Na podstawie danych naukowcy wywnioskowali, że mieszanka składająca się z 0,1% retinolu, 5% laktozy oraz 4% kwasu glikolowego jest skuteczna w zwalczaniu objawów fotostarzenia się skóry. Badacze uważają, że wynika to z działania poszczególnych składników. Retinol stymuluje syntezę kolagenu i fibronektyny (poprzez inhibicję produkcji kolagenazy). Laktoza zmniejsza syntezę i uwalnianie elastazy. Kwas glikolowy (AHA) wpływa na metabolizm komórkowy.