fbpx
18 Luty, 2020
Warszawa
4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Warto postawić na reklamę

 

Skutkiem reklamy naszego gabinetu niemal zawsze będzie spory wzrost liczby klientów. Teoretycznie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale często zwlekamy z podjęciem działań mających na celu promocję naszych usług. Pierwszym krokiem do podjęcia decyzji o kampanii promocyjnej może być zastanowienie się nad odpowiednią formą reklamy.

Jedną z dostępnych form promowania gabinetu jest wspomniana na początku reklama zewnętrzna, która jak sama nazwa wskazuje dotyczy przestrzeni naszego życia, z której wszyscy korzystamy. Może to być zarówno reklama na wielkim bilboardzie, samochodzie, kasetonie jak i zwykłe tablice, szyldy, podświetlane litery czy banery.

Niektóre z tych form reklamowych skierowane są do dużych firm, ale takie jak informacja na samochodzie, kasetonie, szyld czy baner możemy z powodzeniem wykorzystać w kampanii promującej nasz gabinet.

Jednak, czy biorąc pod uwagę ostatnie spadki zainteresowania tą formą reklamy opłaca nam się w ogóle w nią inwestować? Odpowiedź jest prosta ? opłaca. Spadek nakładów firm na ta formę reklamy spowoduje w najbliższym czasie spadek cen, a więc tym samym oszczędności w naszych gabinetowych skarbonkach.

Nie możemy sugerować się spadkiem zainteresowania reklamodawców i rezygnować z tego rodzaju promocji, uznając ją za mało opłacalną. Spadek inwestycji na kampanie reklamowe wynika z złej sytuacji na rynku i wszechobecnego kryzysu. Jeśli uda nam się znaleźć fundusze na reklamę ? powinniśmy wykorzystać możliwe spadki cen.

Ważne jest, aby w miarę możliwości wcześniej planować tego rodzaju wydatki i w przypadku korzystnej sytuacji na rynku reklamowym mieć fundusze na takie inwestycje. Na pewno przyniosą one efekt, szczególnie w przypadku, kiedy nasza konkurencja będzie miała większy problem z wygospodarowaniem takich środków. 

Na koniec, należy wspomnieć o reklamie internetowej. Wprawdzie jest to zupełnie inna forma promocji niż reklama zewnętrzna, ale wszyscy specjaliści są zgodni, ze za parę lat będzie ona najkorzystniejszym i najbardziej skutecznym miejscem do promowania swojej firmy.

Reklama internetowa jako jedyna zanotowała w ubiegłym roku znaczny wzrost i według prognoz utrzyma podobną dynamikę również w tym roku.