fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
31 Marzec, 2020
Warszawa
0 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wartość dyplomu kosmetycznej szkoły policealnej

Wiele osób stojących przed wyborem własnej drogi zawodowej związanej z branżą kosmetyczną zastanawia się czy ukończenie szkoły policealnej pozwoli im zdobyć wymarzoną pracę.

Duża liczba ofert wielu placówek zachęca przyszłe kosmetyczki do skorzystania z ich oferty. Tegoroczni absolwenci mogą mieć problem z podjęciem właściwej decyzji, dlatego warto zastanowić się, czego oczekujemy i do naszych oczekiwań dopasować ofertę dostępną na rynku. Płacąc za nauczanie wymagajmy solidnego podejścia do kształcenia, wysoki rachunek za semestr nie będzie przepustką do pracy, jeżeli sami siebie nie traktujemy zbyt poważnie.

Czy szkoła policealna jest dla mnie?

Każda decyzja o wyborze szkoły powinna być poprzedzona dokładną analizą tego, czym próbuje zachęcić nas dana placówka. Przed złożeniem dokumentów aplikacyjnych warto poprosić o plan nauczania i zwrócić uwagę na ilość oraz różnorodność zajęć. Dlaczego jest to tak istotne? Aby uzyskać umiejętności niezbędne w pracy kosmetyczki potrzebna jest nie tylko teoria, a przede wszystkim praktyka i możliwość odbycia stażu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jeżeli szkoła skupia się wyłącznie na wykładach z BHP, a większość zajęć prowadzi jedna osoba, nie warto tracić czasu na takie pseudonauczanie. Traktowanie dwuletniego studium jako gwarancji pracy po zakończeniu nauki można włożyć między bajki: trzeba się bardzo postarać, żeby znaleźć ciekawą pracę i z taką świadomością podejść do zdobywania nowej wiedzy.

Nie bójmy się wymagać!

Obserwując wpisy na różnych forach internetowych związanych z branżą kosmetyczną można dojść do wniosku, że wartość kształcenia szkół policealnych i studium kosmetycznych dewaluuje się przez kiepskie podejście słuchaczy takich kierunków. Warto przykładać się do nauki i wymagać od wykładowców rzetelnego prowadzenia zajęć. Czujesz niedosyt? Powiedz o tym. Chęć zdobycia umiejętności, ciekawość, zaangażowanie i poważne podejście do tematu otwierają drogę do satysfakcjonującej kariery w zawodzie. Nie każdy musi kończyć studia z zakresu kosmetologii, aby robić to, co kocha. Do tego tematu podchodźmy bez kompleksów, bo wartość specjalisty poznajemy po jego zaangażowaniu we własny rozwój, który jest niezbędnym czynnikiem w przypadku pracy z klientem. Nie bójmy się pytać i wymagać, jeżeli cokolwiek budzi nasz niepokój. Nie zapominajmy jednak, że sukces zależy przede wszystkim od naszej pracy i sama obecność na zajęciach nie ma żadnej wartości dla przyszłego pracodawcy.

Nie bój się ryzyka

Szkoły policealne każdego roku wypuszczają na rynek tysiące kosmetyczek warto więc zadać sobie pytanie ile z nich pracuje w swoim zawodzie? Ile z nich przekuło zainteresowanie w sukces, a jak dużo straciło wyłącznie czas i pieniądze robiąc to, co tak naprawdę w ogóle ich nie interesuje? Jeżeli nie należysz do grupy niezdecydowanych, którzy nie wiedzą co zrobić ze swoim życiem i marzysz o pracy kosmetyczki, nie bój się ryzykować, to najlepsza rada. Zdobywanie wiedzy nigdy nie jest złą inwestycją, fakt, bywa inwestycją długoterminową, ale zawsze się opłaca. Pamiętaj jednak, że razem z dyplomem musi przyjść również twoje zaangażowanie, chęć zdobywania wiedzy, staże, praktyki, o które warto powalczyć. Praktyka pokazuje jednak, że takie działania bardzo się opłacają, a wytrwałość i pracowitość umożliwia znalezienie wymarzonej pracy lub otworzenie własnego biznesu. Takich efektów życzymy wszystkim przyszłym kosmetyczkom.