fbpx
15 Listopad, 2019
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Weź dotację na kosmetyczny e-biznes

Mamy dobrą wiadomość dla osób planujących otwarcie internetowego biznesu związanego z kosmetologią. Pod koniec ubiegłego tygodnia ruszył nabór wniosków o dofinansowanie z unijnych środków dla firm prowadzonych w internecie.

Wnioski o dotację, można składać jak przystało na biznes w sieci ? właśnie przez internet. Nabór trwa do 30 września i jak zapewniają przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w tym roku uda się uniknąć przykrych incydentów związanych z gigantycznymi kolejkami.

Jak informuje PARP, w tym roku do rozdzielenia będzie 320 mln 871 tys. zł. W ubiegłym roku dofinansowanie przyznano dla 335 wniosków na kwotę ok. 233 mln zł.

Wysokość opisywanej unijnej pomocy może wynosić do 70% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Dla osób poniżej 27 roku życia kwota dotacji może zwiększyć się nawet do 80%. Jeśli spojrzymy na konkretne wartości dofinansowań to mieszczą się one w granicach od 20 ? 700 tys. zł.

Jak mówi rzecznik Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Wojtaszek, wszystkie złożone w terminie wnioski zostaną ocenione, przy czym kolejność składania nie ma znaczenia. Projektom będą przyznawane punkty, a wsparcie otrzymają najwyżej ocenione wnioski. Zgodnie z zapowiedziami, premiowane będą projekty innowacyjne oraz takie, które mają szansę osiągnąć sukces rynkowy.

Źródło: PAP