fbpx
04 Czerwiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

WHO w trosce o nasze zdrowie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC) zawarły porozumienie, na mocy którego będą promować zdrowy tryb życia wśród ludzi na całym świecie.

Wspomniane powyżej działania zostały podjęte z powodu rosnącej z roku na rok liczby zachorowań na tzw. choroby niezakaźne. Do tej bardzo groźnej grupy chorób cywilizacyjnych zaliczyć można mi.: nowotwory, cukrzycę i schorzenia związane z układem krwionośnym.

Organizatorzy akcji będą propagować zdrowy tryb życia, zachęcać do aktywności fizycznej, właściwej diety i rezygnacji z nałogów. Podpisane porozumienie ułatwi prowadzenie działań zarówno w skali światowej, jak i w poszczególnych krajach.

„Podpisanie tej umowy jest ważnym krokiem w kierunku usprawnienia współdziałania pomiędzy naszymi inicjatywami w tym zakresie” – powiedział Jacques Rogge, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Lekarze związani z WHO alarmują, że na choroby niezakaźne w 2015 roku umrze 41,2 mln ludzi. Obecnie w krajach rozwiniętych powodują one aż 90% zgonów przed 60 rokiem życia.

Źródło: PAP