fbpx
12 Grudzień, 2019
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wielofunkcyjna mieszanka silikonowa

Podczas tegorocznego Dnia Dostawców (Suplier’s Day 2013) odbywającego się w New Jersey, zaprezentowano dwie nowe mieszanki silikonu, które wkrótce mogą znaleźć się w najróżniejszych kosmetykach, od kremów do twarz  poprzez balsamy do ciała i olejki, aż po cienie do powiek czy pudry.

Pierwsza mieszanka to Silsoft E-Pearl PF emulsion, która pozostawia na skórze uczucie głębokiego nawilżenia, maskuje drobne linie oraz zmarszczki i rozświetla skórę. Produkt posiada lekką konsystencję i łatwo się wchłania. Producenci kosmetyków mogą z łatwością dodać go do istniejących już mieszanek, nawet tych na bazie wody, gdyż składnik nie jonizuje się. Zaleca się dodanie tej mieszanki przede wszystkim do produktów do pielęgnacji twarzy (maseczek, kremów, korektorów); produktów z filtrem przeciwsłonecznym; kolorowych kosmetyków (kremów BB, podkładów, cieni do powiek) oraz emulsji i balsamów do ciała.

Druga zaprezentowana mieszanka to Velvesil Mul-T gel, która sprawia, że produkt, do którego zostanie dodana, nabiera lekkiej, kremowej konsystencji, łatwo się wchłania i kosmetyk wydaje się bardziej luksusowy. Ponadto, ten nowy silikonowy żel skutecznie maskuje linie, a także zmarszczki oraz pozwala ujednolicić koloryt skóry. 

Preparat ten także może być z łatwością dodany do istniejących już formuł oraz mieszany z innymi składnikami. Łącząc bogate właściwości azotku borowego z opatentowaną formułą Velvesil, żel nadaje kosmetykom aksamitności.  Velvesil Mul-T gel można dodawać do pudrów, pigmentów i olejków, aby uzyskać efekt wizualny. Ponadto do innych, aktywnych składników w celu uzyskania natychmiastowego  oraz długotrwałego efektu działania kosmetyku. 

Tę nową, silikonową mieszankę również warto wykorzystać w produktach do makijażu, kremach i balsamach z filtrem UV oraz w bezwodnych produktach takich jak korektory, pudry czy serum. Dodatkowo, zaleca się wykorzystanie mieszanki w kosmetykach do cery trądzikowej.

Źródło: Cosmetics ans Toiletries