fbpx
07 Czerwiec, 2020
Warszawa
22 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wielofunkcyjne olejki z dzikiej róży

Firma Natural Sourcing wprowadziła ostatnio na rynek szeroką gamę olejków z dzikiej róży, które mają właściwości nawilżające, przeciwtrądzikowe, przeciwzmarszczkowe i gojące.

Ponadto, dzięki olejkom z tego owocu komórki szybciej się regenerują, blizny stają się mniej widoczne oraz poprawia się koloryt skóry.

Olejek z dzikiej róży charakteryzuje się dosyć stałą konsystencją i nie pozostawia tłustej warstwy. Ponieważ jest bogaty w witaminę A, wspomaga wymianę komórek oraz przyspiesza regenerację skóry. Dzięki tym właściwościom jest idealnym komponentem kosmetyków przeciwzmarszczkowych oraz bywa wskazany w leczeniu uszkodzonej skóry.

Dodatkowo, jako naturalny środek przeciwzapalny, sprawdza się w walce z różnymi rodzajami trądziku, wliczając trądzik różowaty. Z kolei ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych takich jak omega-3, omega-6 i omega-9, jest pożądany w kosmetykach nawilżających skórę, a dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów oraz witamin C i E, posiada właściwości rozjaśniające i pomaga usuwać przebarwienia.

Olejki mogą być zastosowane w kosmetykach w dowolnym stężeniu – od 1 aż do 100 procent, a eksperci zalecają wykorzystać go szczególnie w balsamach i kremach do ciała, pomadkach do ust, produktach do włosów, a także do różnych zabiegów, jak na przykład do masażu czy aromaterapii.

Źródło: Cosmetics and Toiletries