fbpx
25 Maj, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wigilia to…3000 dodatkowych kalorii

Zanim usiądziemy do świątecznego stołu warto uświadomić sobie, ile kalorii jesteśmy w stanie pochłonąć podczas tego szczególnego wieczoru. Dietetycy policzyli, że wigilijne obżarstwo może nam zafundować nawet 3000 dodatkowych kalorii. Pierwszego i drugiego dnia świąt na szczęście nie doliczono.

Jak zmniejszyć kaloryczność posiłków bez szkody dla tradycji?

Wystarczy poświęcić więcej uwagi sposobowi przygotowywania świątecznych potraw. Smażoną rybę można z powodzeniem zastąpić rybą w galarecie lub pieczoną w folii. Nie trzeba również rezygnować z pierogów – wystarczy pominąć zasmażkę a same pierogi podgrzać w gorącej wodzie lub w piekarniku. Jeśli uda nam się dodatkowo przemycić śledzie bez oliwy, a majonez zastąpić jogurtem naturalnym – zmniejszenie kaloryczności i polepszenie samopoczucia całej rodziny gwarantowane.

Nie tylko niestrawność…

Warto zaznaczyć, że takie kilkudniowe obżarstwo w wielu przypadkach nie kończy się wyłącznie uciążliwą niestrawnością. Naukowcy donoszą, że rozregulowanie ośrodka głodu i sytości, jakie fundujemy sobie podczas świąt, może nam przynieść nawet 6 dodatkowych kilogramów w ciągu następnych kilku miesięcy.

Nikt nie namawia nas do porzucenia wiekowej tradycji i poszczenia w święta, ale warto sobie uświadomić, że pochłanianie kilogramów nadprogramowego jedzenia przez 3 dni nie jest zdrowe, a już na pewno nie wpływa pozytywnie na naszą figurę i samopoczucie. W końcu tradycja nie powinna ucierpieć, jeśli pełne talerze każdej z 12 świątecznych potraw zastąpimy kilkoma kęsami.

Warto już teraz pomyśleć o ofercie dla klientów

Jeśli nasi klienci pomimo tych argumentów jednak ulegną świątecznemu obżarstwu – warto już teraz przygotować nową ofertę zabiegów odchudzających. Już wkrótce do naszych drzwi zaczną pukać rzesze przywiedzionych wyrzutami sumienia ludzi, nieprzerwanie wierzących w magię noworocznych postanowień.

Źródło: PAP Life