fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Witaminy ? nie zawsze pomocne?

Witaminy są niezbędne do życia – z tym faktem raczej nikt nie będzie dyskutował. Mało kto, myśli jednak o tym, że inne organizmy również potrzebują wspomagania i to co jest dobre dla nas, może również wspierać naszych wrogów ? tak właśnie jest z witaminą B6.

Najnowsze badania australijskich naukowców pokazują, że popularna w naszym przewodzie pokarmowym (szczęśliwymi posiadaczami jest mniej więcej połowa populacji) bakteria ? Helicobacter pylori, do prawidłowego funkcjonowania i podtrzymywania stanu zapalnego potrzebuje, jakby to po naszemu nazwać, suplementacji witaminą B6.

Co więcej, wspomniana bakteria jest na tyle przebiegła, że wykorzystuje 2 enzymy (PdxA i PdxJ), aby jak najlepiej wykorzystać dobrodziejstwa związane z powyższą substancją.

Jako, że wspieranie dobrego samopoczucia naszych nieprzyjaciół nie leży w naszym interesie, można zablokować wspomniane enzymy i utrudnić najeźdźcy życie. Takie wnioski płyną z eksperymentów przeprowadzonych przez Richarda Ferrero z Monash University, Instytut Pasteura oraz University of Notre Dame Australia.

Szczegółowy opis badań jest bardzo zawiły, więc nie ma sensu się w niego zagłębiać, warto jednak zaznaczyć, że wbrew nastrojowi płynącemu ze stosunkowo lekkiego opisu, odkrycie wydaje się być przełomowe. Zablokowanie bakteryjnych enzymów może bowiem doprowadzić do opracowania skuteczniejszych metod leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Źródło: Kopalnia Wiedzy