fbpx
22 Lipiec, 2019
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Właściciele firm są najszczęśliwszymi pracownikami

Czy bycie swoim własnym szefem jest sekretem szczęścia w pracy? Nowe badanie pracowników pokazuje, że ​​mimo iż dłużej pracują i mają mniej czasu wolnego, właściciele firm są bardziej zadowoleni ze swojej pracy niż ci, którzy pracują dla innych.

Właściciele firm spędzają prawie dwa razy tyle czasu w pracy, ile ich pracownicy i są trzy razy częściej zadowoleni ze swojego miejsca pracy. Podkreślają też najczęściej, że ich największym motywatorem do pracy było uczenie się czegoś nowego i wyzwanie dla siebie, jakie stawiał przed nimi własny biznes, podczas gdy dla pracowników kluczową sprawą jest wysokość ich wynagrodzenia.

Ale posiadanie własnego biznesu to także dużo dodatkowego stresu. Ci, którzy mają własne firmy częściej niż ich pracownicy, zgłaszali poczucie regularnej lub stałej presji w pracy. Pracownicy wymieniali swoich szefów jako najważniejszą przyczynę stresu, właściciele firm byli natomiast najbardziej zestresowani przez klientów.

I mimo, że właściciele firm, tak samo jak ich pracownicy mogą znaleźć czas dla rodziny, zgłaszali częściej prawdopodobieństwo wzięcia nie więcej niż trzech tygodni wakacji w roku. Ale mimo dodatkowego stresu, odczuwanego przez właścicieli firm, badania sugerują, że praca dla siebie oznacza większą radość i zadowolenie z życia w ogóle. Właściciele firm okazali się 50% bardziej zadowoleni z życia niż ich pracownicy. 

Źródło: LiveScience