fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wnętrze w stylu wellness

Holistyczne podejście do życia staje się coraz bardziej popularne nie tylko w branży kosmetycznej i spa, czy wśród producentów żywności, ale także w projektowaniu wnętrz.

 

Przekłada się to na coraz większe zainteresowanie meblami i dodatkami, wykonanymi z materiałów w 100% naturalnych. Dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie każe nam otaczać się przedmiotami, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm.

W odpowiedzi na ten nurt na rynku pojawiają się coraz częściej wysokiej klasy meble z bambusa. Są one zazwyczaj dostępne w trzech odmianach tej rośliny: naturalnej ciemniej, jasnej i ? trochę rzadziej spotykanej –  tygrysiej. Podczas obróbki, meble z bambusa pozbawiane są szkodliwych substancji, które mogłyby zagrażać zdrowiu i wywoływać alergie. Niektórzy producenci poddają swoje wyroby systematycznym kontrolom ryzyka pod względem zdrowia, dzięki czemu odznaczają się one najwyższą jakością.

Najnowsze meble przystosowane są nawet do strefy klimatycznej w Europie, gdyż wiadomo, że naturalny bambus czuje się najlepiej w warunkach ciepłych i wilgotnych. Dzięki specjalnym technologiom meble z bambusa pozbawione są rys i szczelin, co zapobiega pękaniu materiału, skrzypieniu mebli i nadaje im stabilność.

Na rynku pojawiają się coraz bardziej oryginalne w formie łóżka, sofy i wygodne fotele, ale także krzesła, biurka i stoły, które mogą być prawdziwą ozdobą dla naszego wnętrza.

Bambus jest bardzo lekki, a jednocześnie wytrzymały. Sprawdza się także jako materiał na parkiet podłogowy, ponieważ doskonale tłumi hałas, czyniąc wnętrze cichym, ciepłym i przyjaznym dla człowieka.

Warto otaczać się pięknymi i naturalnymi przedmiotami, bo dzięki nim łatwiej odnaleźć równowagę zarówno w sobie samym, jak i w swoim otoczeniu.