fbpx
17 Luty, 2020
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

wSPAniała jesień

„Szaro, buro i ponuro” – słowa idealnie pasujące do dzisiejszej aury. Jesień to niewątpliwie najlepszy czas na zwrócenie uwagi klientów.

Jakieś zalety jesieni?

Nie jest tajemnicą, że sezonowa obniżka nastroju związana jest ze zmniejszoną ilością światła w ciągu doby. Z kosmetologicznego punktu widzenia taką zależność łatwo wytłumaczyć.Spadek promieniowania UV powoduje zmniejszoną produkcję witaminy D, a ta z kolei ma bardzo silne właściwości antydepresyjne. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że jej niedobór powoduje przygnębienie, niepokój i kłopoty ze snem.

Jesień  to idealny moment na relaks, odprężenie i ucieczkę od codziennej rutyny.
Statystyki wskazują, że na przełomie października i listopada częściej przesiadujemy w internecie i wpisujemy frazy powiązane ze SPA takie jak: masaże, odnowa biologiczna, zabiegi relaksacyjne.

Jakie zabiegi królują na „salonach”

Większość klientów poszukuje zabiegów odprężających, połączonych z pachnącymi olejkami i w otoczeniu świec. Są również i tacy, którzy postanowili pozbyć się niechcianych pamiątek z lata: przebarwień i rozszerzonych naczynek krwionośnych lub zbędnego owłosienia. Większość gabinetów i ośrodków SPA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta i wzbogaca swoją ofertę o jesienne promocje.

Analizując strony internetowe gabinetów i ośrodków SPA nietrudno zauważyć, że dominują rabaty na zabiegi złuszczające i relaksacyjne.

Mamy nadzieję, że tegorocznej jesieni salony kosmetyczne, gabinety i centra SPA bedą przeżywały prawdziwe oblężenie.