fbpx
22 Wrzesień, 2019
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Współczesna kobieta

Pojęcie piękna jest bardzo chwiejne i ulotne, nie da się sprostać klasyfikacji wszystkich ludzi. Dla jednego Nicole Kidman będzie najpiękniejszą kobietą na świecie, dla innej osoby bladą, dziwnej urody kobietą. Jedno co łączy wszystkie atrakcyjne kobiety to dbałość o siebie. Schludna kobieta jest świadoma siebie oraz przyciąga innych swoją siłą. A zadbana może być każda z nas!

Każda kobieta jest piękna, chociaż niektóre nie chcą tego pokazać?

Dzisiejsza kobieta jest narażona nie wiele obciążeń psychicznych. Musi idealnie wypełniać rolę matki, żony, bizneswoman i do tego sprostać kanonom piękna. Natłok obowiązków i presja spowoduje, że w dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet popada w depresję.

Na podstawie protokołu z badania, 34% grupy wiekowej od 25- 45, skarżą się na objawy depresji. Zniechęcenie, brak energii, obniżone poczucie własnej wartości popycha kobiety do nadmiernego odchudzania lub obżerania, czego efektem są choroby jak bulimia i anemia. Kobiety z depresją przestają wypełniać swoje obowiązki, zaniedbują opiekę nad dziećmi, co sprzyja pogłębianiu się patologii. W skrajnych przypadkach bez odpowiedniej pomocy i leczenia pod wpływem załamania- popełniają samobójstwo.

Skąd wzrastająca liczba chorych na depresje?

Od kobiet obecnie wymaga się coraz więcej, przyczyną jest również większa feminizacja społeczeństwa, która jednak choć miała pomagać kobietom, przysparza im więcej obowiązków i odpowiedzialności.

Pod natłokiem zadań kobiety zapominają o sobie. Ważniejsze są potrzeby dziecka np. zakup wymarzonej zabawki czy gry komputerowej niż ich własne potrzeby. Nie spełnianie własnych potrzeb życiowych skutkuje obniżaniem poziomu własnej wartości- podświadomie kobieta myśli, że nie zasługuje na spełnianie swoich potrzeb. Wypełnianie każdej wolnej minuty obowiązkami domowymi czy biznesowymi sprawia, iż nie mają czasu na relaks.

Nawarstwiający się stres grozi zachorowaniem na nerwice, psychodermatozy, a w najgorszy przypadku na depresję. Jest to najgroźniejszy stan, który wiąże się z długotrwałym leczeniem i obciążeniem, nie tylko dla chorej, ale dla całej rodziny. Coraz częściej słyszymy o depresji wśród znanych osób, gwiazd filmowych i teatralnych, które mogłoby się wydawać powinny być szczęśliwe.

Niestety, prognozy są bezwzględnie, wraz z rozwojem na świecie problem depresji będzie się pogłębiał. Należy zatem przeciwdziałać i nie dopuścić do stanu w którym skuteczną pomoc zapewni tylko psychiatra.

Spełnianie swoich potrzeb, pozwolenie sobie na 1 godzinę relaksu na ok 130 godzin poświęconym innym, pozwoli zachować wysokie poczucie wartości, równowagę psychiczną, da więcej siły oraz energii, by z zadowoleniem przeżywać każdy dzień. Wygląd zewnętrzny dla kobiet to szczególne źródło trosk, gdyż w społeczeństwie to właśnie one są oceniane pod względem wyglądu.

Nasze zdrowie i ciało to dar, który musimy pielęgnować. Uświadamiajmy zatem nasze klientki, że dbanie o siebie nie wynika z próżności, ale opiera się na poziomie biologicznym, czyli produkcji endorfin- hormonów szczęścia. Bo spełniona kobieta jest zdrowa i piękna!