fbpx
17 Czerwiec, 2019
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

kosmetologia06.jpg

WSZKiPZ – postaw na karierę

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie uruchomiła kolejne studia podyplomowe. Od nowego roku akademickiego ruszają studia podyplomowe: Kosmetologia praktyczna, Podologia kosmetyczna i Nowoczesny wizaż i pielęgnacja.

Kosmetologia praktyczna

Nowością na edukacyjnym rynku są studia podyplomowe Kosmetologia praktyczna. Te trzysemestralne studia to wyjątkowa oferta dla osób zainteresowanych pielęgnacją urody, które ukończyły studia wyższe (I-go lub II-go stopnia) niezwiązane z kosmetologią, ale chcące obecnie zdobyć nowe umiejętności.

kosmetologia06.jpgSłuchacze nauczą się wykonywać zabiegi na twarz i ciało, uzyskają wiedzę na temat działania kosmetyków oraz suplementów diety. Duży nacisk położono także na zagadnienia związane ze zdrowym trybem życia oraz komponowaniem prawidłowej diety.

Uczestnicy studiów poznają zasady marketingu, sprzedaży i reklamy usług oraz produktów kosmetycznych oraz zagadnienia związane z organizacją pracy salonu kosmetycznego i ośrodków SPA.

Podologia kosmetyczna

Kolejne studia podyplomowe Podologia kosmetyczna to ponad 200 godzin zajęć praktycznych, pokazów i wykładów prowadzonych przez specjalistów w zakresie specjalistycznej pielęgnacji stóp i kosmetologii. Absolwenci studiów podyplomowych bez problemu znajdą zatrudnienie na wymagającym rynku oferującym usługi osobom, których potrzeby znacznie wykraczają poza tradycyjny pedicure i klasyczne zabiegi pielęgnacyjne.

Nowoczesny wizaż

Natomiast studia podyplomowe Nowoczesnego wizażu i pielęgnacji, które trwają dwa semestry, to propozycja, dla pasjonatów makijażu i wizażu. Słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie wizażu, obejmując tematyką tradycyjne i nowoczesne techniki makijażu zarówno twarzy jak i ciała, stylizacji stroju oraz fryzur. Ważnym elementem studiów są wykłady i zajęcia praktyczne z najbardziej cenionymi polskimi wizażystami. Swoje umiejętności i wiedzę studenci będą mieli okazję wykorzystać w trakcie pracy nad profesjonalnym portfolio.

Oprócz tych nowych studiów podyplomowych WSZKiPZ nadal prowadzi studia w zakresie Kosmetologii w medycynie, SPA & wellness oraz Wiedzy o kosmetykach i chemii kosmetycznej.