fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
26 Marzec, 2020
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wybielanie zębów w Salonie

Białe zęby to marzenie niemal każdego człowieka. Coraz częściej w salonach piękności i obiektach SPA można skorzystać z usługi wybielania zębów. Czy jest to tylko zabieg upiększania czy jednak technika z zakresu stomatologii. Jakie są plusy i minusy wybielania na własną rękę? 

Wystarczy kilka preparatów wybielających, jakieś niedrogie urządzenie emitujące promieniowanie UV i przystępujemy do działania! Poszerzamy swoją ofertę o „piękny uśmiech” i czekamy na pierwszych klientów.

A chętnych na wybielanie nie brakuje….

Podczas zabiegu nie ma mowy o dogłębnej analizie stomatologicznej. Klienci nieświadomi swojego aktualnego stanu uzębienia bez żadnych przeszkód oddają się w ręce „fachowcom”. Procedura wygląda w ten sposób, że preparat (najczęściej w formie żelu) nakłada się na wszystkie zęby, a następnie naświetla. Czynność powtarza się kilkukrotnie.

Niestety w wielu salonach piękności procedura wybielania nie wyklucza próchnicy, a jest to jedno z przeciwwskazań.Próchnica to inaczej „cichy zabójca”.  Nieleczone zęby są często przyczyną infekcji narządów układu moczowo – płciowego. Siejące się w nich bakterie mogą powodować zapalenie przydatków, a w efekcie pojawienie się blizn i zrostów w jajowodach. Ponadto następstwem próchnicy jest brak zębów (najczęściej od czwórek do ósemek) co wpływa na zapadanie się policzków. Oczy i brwi nie leżą w jednej linii, a broda wysuwa się do przodu. Jest to inaczej profil „baby jagi”. Zatem wybielanie na podłożu próchnicy jest wręcz przestępstwem.

Jakie skutki wybielania zębów z próchnicą?

Ubytki próchnicowe, odsłonięte szyjki zębowe, starte guzki powinny być przesłanką do porzucenia pomysłu wybielania. W przypadku próchnicy bardzo możliwe jest zapalenie miazgi, a zęby starte będą bardzo nadwrażliwe. Jeżeli prowadzimy gabinet, centrum SPA bez doświadczenia stomatologicznego nie podejmujmy na własną rękę wybielania. Informacja klienta o doskonałym uzębieniu nie zawsze musi być prawdziwa, a komplikacje związane z wybielaniem mogą niekorzystnie wpłynąć na wizerunek naszego gabinetu.