fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
26 Marzec, 2020
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Makijaż świąteczny – jakie trendy?

Po listopadowych świętach, sprzedawcy jak co roku powoli odkrywają przed nami tegoroczne oblicze Świąt Bożego Narodzenia. A skoro mania świąt zaczyna się już ponad miesiąc wcześniej, może warto pomyśleć o potrzebach klientek zawczasu?

Niektóre kobiety co roku optują za tradycyjnymi świętami spędzonymi w gronie rodzinnym. Inne, coraz częściej i chętniej wybierają zdecydowanie ciekawszą alternatywę, stawiając na różnego rodzaju zabawy czy wyjazdy. Zarówno jednym  jak i drugim, można zaproponować idealny makijaż utrzymany oczywiście w klimacie świątecznym.

Inspiracje na tę okazję pojawiają się dość naturalnie. Wystarczy zwrócić chociażby uwagę na kolorystykę, która przecież towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia niezmiennie od wielu lat. Czerwień, zieleń, złoto, srebro, fiolet – takimi kolorami możemy równie dobrze posłużyć się w wykreowaniu perfekcyjnego świątecznego make upu.

Klasyczna czerwień

Rozpocznijmy jednak od samej klasyki. Idealnym połączeniem na świąteczny wieczór będzie elegancka kreska wykonana tuż przy linii rzęs eyelinerem skomponowana wraz z głęboką czerwienią na ustach. Aby zintensyfikować efekt świątecznego make’upu można wzbogacić kreskę o srebrzyste wykończenie, wyciągając ją ostatecznie w kierunku łuku brwiowego. Mogą nam do tego posłużyć lekko połyskujące cienie.

Inspiracje choinkowe

Lekka wariacja na temat świątecznej zieleni? O tak! Zielonookim klientkom najlepiej zasugerować takie odcienie, które idealnie będą komponować się z barwą posiadanej przez nie tęczówki. Brązowookim kobietom zaś najpewniej służyc będzie zieleń butelkowa.
Charakter makijażu z pewnością musi być dostosowany od preferencji klientki. Dla minimalistek lepsza będzie cienka kreska wykonana eyelinerem. Klientkom, które nie boją się eksperymentować – pełny makijaż oka, wychodzący nawet wyraźnie poza linię ruchomej powieki.

Fiolet w stylu glamour

Kobietom o wyrazistej urodzie dobrze służyć będzie połączenie gwiaździście połyskującego złota z subtelnym fioletem. W tym celu na ruchomą powiekę po zaaplikowaniu neutralnego cienia bazowego, nałożyć możemy brokatowy cień o odcieniu złotawym. Tuż przy linii rzęs malujemy kreskę przy pomocy fioletowej kredki i wyciągamy ją w kierunku łuku brwiowego przy pomocy cienia o zbliżonym odcieniu. Kreskę w takim samym odcieniu rysujemy tuż przy dolnej linii rzęs.
Klientkom, które nie przepadają za fioletem można zaproponować wyłącznie błyszczący makijaż utrzymany w ciepłych barwach złota. Nie zapominajmy jednak o tym, że typowej Pani Zimie zdecydowanie bardziej służyć będzie makijaż utrzymany raczej w kolorystyce srebra, niż złota.

Zapraszamy do barwnych inspiracji!