fbpx
09 Lipiec, 2020
Warszawa
21 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wyrolować zmarszczkę

Podstawowym założeniem leżącym u podstaw wielu metod odmładzających i rewitalizujących skórę, jej jest uszkodzenie. Terapia oparta na takich samych zasadach, zyskująca coraz bardziej na popularności to iniekcja mikroigłowa. Wspomniana procedura jest znana pod różnymi określeniami – mezoterapia mikroigłowa, iniekcja mikroigłowa czy mikronakłuwanie.

Pierwsza myśl o zabiegu igłami nasuwa niemiłe skojarzenia, ale w rzeczywistości jest to bardzo bezpieczna i jednocześnie skuteczna metoda. Mikroiniekcja została po raz pierwszy opracowana przez Dr Fernandesa i opierała się na zrozumieniu charakteru warstwy naskórkowej. To  właśnie naskórek stanowi największą przeszkodą w procesie przenikania substancji aktywnych, i tak naprawdę jedynie ułamek składników zawartych w kosmetykach, może przeniknąć w jego głąb, działając z maksymalnym efektem. Szczególnie częstym utrudnieniem kosmetycznym jest suchość warstwy rogowej, dodatkowo utrudniająca działanie preparatów nakładanych na skórę. Wiele lat trwały intensywne poszukiwania metod pokonania bariery naskórkowej. Wniosek jest jeden: najskuteczniejsze wydaje się być wytworzenie w skórze licznych nakłuć, bo takie działanie zwiększa przenikanie ponad trzystukrotnie.

Pozostało jedynie opracować system, który w łatwy sposób umożliwiłby wytworzenie dużej liczby mikrootworków w skórze bez uszkadzania warstwy naskórka. Na bazie tej tezy powstał opatentowany system DTS czyli Diskneedling Therapy System, którego właścicielem jest koreańska firma DTS MG, wytwarzająca produkty pod markami DTS i GENOSYS.

Derma rollery, sklasyfikowane jako przyrządy medyczne, ułatwiają przejście substancji zarówno nisko- jak i wysokocząsteczkowych poprzez bezpośrednią perforację w skórze, dostarczając je do warstwy rogowej i skóry właściwej, bez stymulacji zakończeń nerwowych w skórze. 

Mikronakłuwanie to klasyczna mezoterapia igłowa jw ej bardziej przyjaznej odsłonie, która:

 • zwiększa ilość kolagenu w skórze;
 • odbudowuje gęstość skóry i pogrubia ją;
 • zmniejsza zmarszczki, przebarwienia;
 • redukuje trądzik, rozstępy, blizny;
 • wspomaga terapię łysienia.

Mikrootworki wytwarzane w skórze na skutek działania rollera są wielokrotnie większe niż cząsteczki składników aktywnych, które chcemy wprowadzić w głąb skóry.  Pozwala to na ich transport do głębszych warstw, gdzie nie ma szans dotrzeć żaden, nawet najdroższy krem czy inny preparat kosmetyczny. Jeżeli podany preparat dotrze poprzez mikrootworki do warstw bardziej uwodnionych, jego składniki aktywne są łatwo transportowane głębiej. W efekcie poprawiają depozyt wilgoci, co skutkuje lepszym wyglądem skóry.  

Metoda mikronakłuwania ma właściwie same zalety, liczba przeciwwskazań jest bardzo krótka, w porównaniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej:

 • Nie uszkadza skóry i faza gojenia jest krótka;
 • Zabieg nie jest bolesny;
 • Nie jest kosztowny dla pacjenta;
 • Nie występuje wrażliwość na słońce;
 • Nadaje się dla każdej skóry, nawet cienkiej i wrażliwej;
 • Można ja łączyć z innymi zabiegami.

Wielu profesjonalistów uważa, że laser jest najlepszą metodą odmładzania twarzy. Jest to prawda, ale po co niszczyć naskórek, narażać się na długi okres rekonwalescencji i ewentualne powikłania? Odmłodzona skóra to taka, której powierzchnia jest w idealnym stanie. Proces starzenia niestety niszczy warstwę naskórka, a i dostępne metody jego odmładzania są nie mniej inwazyjne, dlatego podstawową zaletą metody mezoterapii mikroigłowej DTS jest fakt, że pozostawia naskórek w nienaruszonym stanie.

W zależności od długości użytych igieł oraz przebieg procesu jego efekty są dwojakie. Mikronakłuwanie krótkimi igłami powoduje co prawda mikrourazy, ale głównie spełnia rolę promotora przejścia substancji aktywnych do głębokich warstw skóry. Podczas zabiegu kluczową rolę odgrywa sposób i rodzaj użytego mezokoktajlu. Warto więc zwrócić uwagę na skład stosowanego preparatu. Nie osiągniemy satysfakcjonujących efektów bez obecności w kosmetyku kwasu hialuronowego, peptydów biomimetycznych, hormonów wzrostu, a także antyoksydantów, witamin i minerałów.

Należy wiedzieć, że długie igły powodują intensywną, fizjologiczną reakcję skóry na uraz, a proces gojenia obejmuje trzy fazy

 • zapalenie;
 • proliferacja (formowanie tkanki);
 • przebudowa tkanki;

Mikronakłucia stymulują produkcję kolagenu w skórze właściwej poprzez mikrouszkodzenia naczyń krwionośnych. Aby zainicjować skuteczny proces naprawy, musimy uszkodzić naczynia krwionośne, a obecność mikroskrzepów spowoduje wydzielanie płytek krwi i wpłynie na intensywne formowanie nowej tkanki. Metoda mezoterapii mikroigłowej jest alternatywą lub doskonałym uzupełnieniem bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej czy interwencji chirurgicznej. Często zdarza się, ze osoby obawiające się inwazyjnych zabiegów, czy operacji plastycznej po poddaniu się serii zabiegów mikronakłuwania, są bardzo usatysfakcjonowane rezultatami. 

Doskonałe efekty osiąga się w okolicach oka – mikronakłuwanie pogrubia naskórek, redukuje zmarszczki i niweluje skłonność do obrzęków, występującą przy cienkiej oraz mało elastycznej skórze. A naturalny proces gojenia nakłuć okolic ponad łukiem brwiowym powoduje efekt podniesienia brwi.

Podczas zabiegu mikronakłuwania, urządzenie w kształcie ruchomego wałeczka z 540 igłami, w przypadku rollera do pielęgnacji domowej, i 450 igłami w przypadku rollera medycznego, nakłuwa skórę zmuszając ją do intensywnej regeneracji. Na rynku dostępne są różne typy rollerów i odmienne próby ich stosowania. Spotkać możemy się z przypadkami, kiedy urządzenie do makijażu permanentnego stosuje się jako zamiennik tradycyjnego rollera. Z pewnością bywa ono równie skuteczne, jednakże wyobraźmy sobie ile czasu potrzeba, aby dziewięcioigłowy cartridge wykonał 500 000 nakłuć. Roller ze standardową głowicą potrzebuje na takie działanie zaledwie pięciu minut! To olbrzymia oszczędność czasu, który możemy wykorzystać na pakiet usług relaksacyjnych po zabiegu. 

Nie mniej istotna jest kwestia komfortu klienta, który nie jest zestresowany wizją przedłużającego się zabiegu oraz co zaskakujące, łagodniej odczuwa ból spowodowany przez kilkaset igieł niż jedną. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie naturalne metody. Ponieważ metoda mikronakłuwania jest zgodna z procesami fizjologicznymi, jakie zwyczajnie zachodzą w skórze

Zabieg mikronakłuwania daje wiele możliwości zaplanowania programu terapii dla klienta. Poza zabiegami w gabinecie można zaproponować pacjentowi domowe mikronakłuwanie. Jest ono praktycznie bez wad – bezbolesne, nieskomplikowane w stosowaniu, nie uszkadza naskórka oraz nie indukuje wrażliwości na słońce. Ponadto utrzymuje optymalne nawilżenie warstwy rogowej, bez łuszczenia odświeża skórę i gwarantuje jej doskonały wygląd na co dzień.

Ważną stroną działalności gabinetu jest sprzedaż kosmetyków do pielęgnacji domowej, czy zestawów kosmetycznych, które można wykorzystać jako prezent. Działają tu dwa elementy mające wpływ na podejmowanie decyzji, a mianowicie – ogólna atmosfera luksusu i potrzeby piękna. Klienci czują, że chcą coś dla siebie zrobić, i łatwiej dają się przekonać, iż pielęgnacja profesjonalnymi kosmetykami pozwoli im utrzymać efekty zabiegu w gabinecie.

Jeżeli pacjentowi zależy, aby nikt nie domyślił się, że poddaje się zabiegom poprawiania urody zaproponujmy mu bardziej inwazyjny zabieg dłuższymi igłami. W takim przypadku proces odmładzania i odbudowy skóry przebiega stopniowo oraz bardzo naturalnie. Nawet wprawne oko nie zdoła zauważyć takiej interwencji medycznej. Po prostu z każdym dniem gość naszego salonu wygląda coraz lepiej, a pełny proces przebudowy tkanek następuje już w ciągu kilka miesięcy.

Skuteczność zabiegu mikronakłuwania potwierdzają solidne badania naukowe. Do dyspozycji Państwa klientów oferujemy nowoczesne środki przekazu – pokaz zabiegu na monitorze umieszczonym w recepcji czy strefie relaksu dla klienta, plakaty oraz katalogi, czy ulotki, które pomogą przekonać potencjalnych pacjentów.