fbpx
17 Luty, 2020
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, zwana przez Studentów „Medykiem”,  została utworzona Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21.09.2006 roku. Zainteresowanie jakim obdarzyli nas Studenci dowodzi, że  mimo młodego wieku udało nam się stworzyć szkołę, która w prawdziwie ekspresowym tempie stała się jednym  z najpoważniejszych i najbardziej cenionych ośrodków kształcenia około medycznego w Polsce. 

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauka o Zdrowiu
ul. Potrkowska 278
90-361 Łódź
tel.: (42) 683 44 18, (42) 683 44 08
fax: (42) 683 44 22
www.medyk.edu.pl
rekrutacja@medyk.edu.pl
KIERUNKI STUDIÓW

Studia I stopnia (licencjackie)

Kosmetologia

Specjalności:

Studia II stopnia (magisterskie)

W przygotowaniu!

Studia podyplomowe z zakresu

KURSY I SZKOLENIA

Akademia Charakteryzacji, Wizażu i Stylizacji

Kursy

 • Makijaż fashion
 • Makijaż sceniczny
 • Efekty charakteryzatorskie
 • Zasady charakteryzacji filmowej i teatralnej
 • Stylizacja awangardowa
 • Podstawy stylizacji
 • Wizaż

Edukacyjne Centrum Podologiczne

 • Kurs podologiczny – klamry frazera
 • Kurs podologiczny – hiperkeratozy
 • Wprowadzenie do podologii
 • Podstawy podologii i zabiegi podologiczne

Kursy językowe

City&Guilds

O UCZELNI

Współpracując ściśle z najlepszą kadrą akademicką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi  oraz najlepszymi fachowcami – praktykami – z zakresu nauk medycznych, pracującymi w ośrodkach zdrowia, przychodniach, klinikach i szpitalach województwa łódzkiego, zbudowaliśmy Uczelnię, w której studiować pragnie więcej kandydatów niż posiadamy miejsc. Taki doskonały odbiór „Medyka” w środowisku, to nie tylko znakomita kadra Nauczycieli akademickich ale także stworzone przez nich programy studiów, nie tylko realizujące w 100 procentach zalecenia Państwowej Komisji Akredytacyjnej przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ale przede wszystkim skonstruowane w taki sposób by nasi Absolwenci, obok niezbędnej wiedzy teoretycznej i encyklopedycznej byli przede wszystkim przygotowani do przyszłej kariery zawodowej pod kątem uzyskania takich efektów kształcenia i kompetencji zawodowych które dadzą im prawdziwe  umiejętności praktyczne wykorzystywane z powodzeniem w pracy zawodowej. Dlatego programy studiów są skonstruowane tak, iż zajęcia praktyczne zajmują ponad 1/3 więcej godzin dydaktycznych niż zajęcia wykładowe, klasyczne dla nauczania akademickiego. 

„Medyk” to także nowoczesne zaplecze dydaktyczne. Uczelnia dysponuje  kompleksem edukacyjnym, powstałym w zaadaptowanym do potrzeb uczelni XIX wiecznym budynku pofabrycznym. Dysponuje trzema nowoczesnymi, w pełni wyposażonymi w sprzęt pracowniami kosmetologicznymi, nie mniej nowoczesnymi pracowniami masażu i fizjoterapii, technologii żywności i laboratorium chemicznym. Komfortowe wnętrza budynku dydaktycznego dają miłe odczucia estetyczne i zachęcają do pracy. Naszymi partnerami w kształceniu są znane i cenione firmy z zakresu medycyny, kosmetyki, zdrowia oraz naukowcy i praktycy uznawani za autorytety w swych dziedzinach.

Nasi Absolwenci są w pełni przygotowani do kontynuacji nauki na uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach drugiego stopnia (uzupełniających magisterskich). Stawiamy na jakość nauczania, gdyż naszym celem jest wykształcenie prawdziwych specjalistów o umiejętnościach maksymalnie zwiększających ich atrakcyjność na rynku pracy.  Już dziś firmy i salony kosmetyczne, salony SPA, odnowy biologicznej rywalizują o naszych najlepszych absolwentów, bo „w Polskę”  poszła wiadomość, że z Medyka wychodzą najlepsi!