fbpx
12 Grudzień, 2019
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu

 

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu
ul. Grabowa 22 
61-473 Poznań
tel.: (61) 832 77 76
www.wseit.edu.pl
rekrutacja@wseit.edu.pl
KIERUNKI STUDIÓW
KURSY I SZKOLENIA

Centrum Kursów i Szkoleń WSEiT powstało z myślą o ludziach, którzy chcą uzupełnić wykształcenie, podnieść kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

W ofercie Centrum Kursów i Szkoleń WSEiT znajdują się między innymi:

  • Kursy z zakresu masażu i fizjoterapii. Dysponujemy nowoczesną i dobrze wyposażaną bazą dydaktyczno-szkoleniową. Nasi instruktorzy to niekwestionowane autorytety uznawane przez środowisko fizjoterapeutów zarówno w kraju jak i zagranicą. Do uczestnictwa w naszych kursach zapraszamy zarówno masażystów jak i fizjoterapeutów i lekarzy pracujących w rehabilitacji. 
  • Kursy dla instruktorów rekreacji ruchowej. Przygotowujemy instruktorów do samodzielnego programowania i prowadzenia zajęć w wybranej specjalności. Po ukończonym kursie i pomyślnie zdanym egzaminie instruktorskim kursant otrzymuje legitymację instruktora rekreacji ruchowej w specjalności, jaką wybrał. 
  • Kursy dla kosmetologów. Wszystkie kursy odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach kosmetologicznych. Prowadzą je fachowcy: kosmetologowie, masażyści, którzy na co dzień pracują w swoich gabinetach. Chętni mają okazję nauczyć się technik masażu relaksacyjnego, pedicure leczniczego czy artystycznego zdobienia paznokci. 
  • Kursy dla techników dentystycznych. Centrum proponuje kursy teoretyczne oraz szkolenia praktyczne z zakresu techniki dentystycznej. Zajęcia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów z Polski i zagranicy. 

Co nas wyróżnia? 

  • małe grupy szkoleniowe 
  • profesjonalizm 
  • nowoczesna baza dydaktyczna 
  • doświadczona kadra

Kontakt
Centrum Kursów i Szkoleń
kursy@wseit.edu.pl
kursyszczecin@wseit.edu.pl

O UCZELNI

Założycielem Uczelni jest Galilea Sp. z o.o. posiadająca bogate doświadczenie w prowadzeniu działalności dydaktycznej. W roku 1995 Galilea powołała Centrum Edukacji Zawodowej „ Promocja” organizujące kursy zawodowe o profilu medycznym, humanistycznym a następnie utworzyła Wielkopolską Szkołę Medyczną – niepubliczną szkołę policealną oferującą kształcenia na kierunkach: technik farmaceutyczny, technik masażysta, terapia zajęciowa, technik fizjoterapii, technik dentystyczny oraz asystentka stomatologiczna.

Z inicjatywy słuchaczy Wielopolskiej Szkoły Medycznej, głównie kierunku fizjoterapia postał pomysł na utworzenie uczelni wyższej kształcącej kadrę medyczną. Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii powstała jako pierwsza, niepubliczna uczelnia wyższa w Poznaniu, kształcąca fizjoterapeutów. Celem twórców WSEiT prof. dr hab. n. med. Kazimiery Milanowskiej i mgr Violetty Musa było stworzenie uczelni o profilu medycznym.

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii została utworzona w lutym 2005 roku i wpisana przez MNiSzW do rejestru uczelni niepublicznych i związku uczelni niepublicznych pod numerem 315.

To absolwenci są najlepszymi ambasadorami Uczelni – ich opinie i kariery liczą się najbardziej.

Dynamiczny rozwój

Osiągnięcia Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii napełniają dumą i dają poczucie satysfakcji:

2004 – studia I stopnia Fizjoterapia

2006 – studia I stopnia Inżynieria Materiałowa, specjalność Technika Dentystyczna

2007 – Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

2007 – studia podyplomowe, kursy instruktorskie

2007- w czołówce olimpijskich szkół fizjoterapii w Polsce – na podstawie YEAP

2008 – Rozszerzona Karta Erasmusa

2008 – rozpoczęcie działalności w Europejskiej Sieci Fizjoterapii w Szkolnictwie Wyższym (ENPHE)

2008 – podpisanie umowy z Polskim Towarzystwem Techników Dentystycznych

2009 – studia I stopnia Kosmetologia 

2010 – studia I stopnia Turystyka i Rekreacja, na Wydziale Zamiejscowym w Szczecinie

2012 – studia II stopnia na kierunku Fizjoterapia

BAZA DYDAKTYCZNA

Wydział w Poznaniu

Wraz ze wzrostem liczby studentów została powiększona baza lokalowa i dydaktyczna.

W Poznaniu Uczelnia posiada trzy budynki.

Przy ul. Rodziewiczówny 27/29 znajdują się pracownie do zajęć z: modelarstwa, ortodoncji i technik dentystycznych, a także z biochemii, biofizyki, anatomii, masażu, fizykoterapii i kinezyterapii, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.

Przy ul.28 Czerwca 231/239 znajdują się pracownie do zajęć z: masażu, fizykoterapii, kinezyterapii,kosmetologii, aula,sale wykładowe,ćwiczeniowe .

W budynku przy ul. Grabowej 22 znajdują się: aula, administracja Uczelni, sale wykładowe, seminaryjne i ćwiczeniowe. W sali informatycznej studenci mają do swojej dyspozycji kilkadziesiąt stanowisk komputerowych z nielimitowanym dostępem do Internetu. Na piętrze znajduje się bogato wyposażona biblioteka wraz z czytelnią (ponad 6000 pozycji), oraz pracownie: fizykoterapii, masażu i kinezyterapii.

W 2008 roku przy Uczelni został utworzony Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Poliklinika WSEiT, gdzie udzielane są świadczenia ambulatoryjne, diagnostyczno-lecznicze i profilaktyczne dla pacjentów niewymagających hospitalizacji. Poza udzielaniem świadczeń zdrowotnych w zakresie fizjoterapii, profilaktyki i promocji zdrowia oraz porad konsultacyjnych profesorów i specjalistów z dziedziny m.in. rehabilitacji, ortopedii, neurochirurgii – pracowników WSEiT, prowadzona jest działalność dydaktyczna i naukowo-badawcza z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury.

Na terenie Uczelni znajduje się punkt kserograficzny, bufet studencki oferujący tanie i smaczne posiłki oraz kącik żaka, gdzie studenci w przerwie między zajęciami mogą odpocząć, obejrzeć telewizję lub porozmawiać z przyjaciółmi.

Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Siedziba wydziału znajduje się przy ul. Wawrzyniaka 8. W budynku znajduję się dziekanat, sala wykładowa, sale ćwiczeniowe oraz specjalistyczne pracownie: fizykoterapii, kinezyterapii, anatomii oraz masażu leczniczego.

Studenci mogą skorzystać z usług ksero oraz z mini baru. Studenci WSEiT mają dostęp do biblioteki. Znajdują się tam: wypożyczalnia podręczników, wypożyczalnia księgozbioru podstawowego oraz czytelnia.

WYDAWNICTWA NAUKOWE

Wydawnictwo Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii to wydawnictwo młode, jednak bardzo prężnie rozwijające się. W przeciągu dwóch lat istnienia wydaliśmy już kilkanaście książek, czasopism i materiałów pokonferencyjnych. W stałej ofercie sprzedaży mamy pięć pozycji, które cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wydaniem publikacji specjalistycznych o tematyce zdrowotnej, medycznej czy rehabilitacyjnej to nasze wydawnictwo na pewno sprosta Państwa oczekiwaniom.

Jako wydawnictwo współpracujemy z największymi księgarniami medycznymi w Polsce. Naszym atutem jest profesjonalizm i kładziemy nacisk przede wszystkim na jakość naszych dzieł. Podchodzimy do każdego autora indywidualnie, doradzamy i pomagamy na każdym etapie powstawania książki.