fbpx
22 Maj, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wyższa Szkoła Kosmetologii i Promocji Zdrowia w Szczecinie

WYŻSZA SZKOŁA KOSMETOLOGII I PROMOCJI ZDROWIA w Szczecinie rozpoczęła działalność w roku 2006. WSKIPZ w Szczecinie powstała na bazie działającego ponad 10 lat Policealnego Studium Kosmetycznego wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na popularny obecnie kierunek studiów jakim jest kosmetologia. Szkoła zapewnia wysoki poziom kształcenia w oparciu o kadrę akademicką szczecińskich uczelni. Szkoła współpracuje ze szczecińskim środowiskiem medycznym, uczelniami wyższymi, firmami kosmetycznymi, gabinetami kosmetycznymi, ośrodkami spa.

Studia licencjackie na kierunku kosmetologia trwają trzy lata i stanowią autonomiczną formę wyższych studiów zawodowych I stopnia.

Absolwenci studiów kosmetologii i promocji zdrowia uzyskują tytuł licencjata w zakresie kosmetologii. Nauka na kierunku kosmetologia obejmuje wykłady z przedmiotów medycznych, chemii, sensoryki, kosmetologii stosowanej, kosmetologii lekarskiej, kosmetyki profesjonalnej, psychologii, marketingu, j.obcego, wychowania fizycznego. Po ukończeniu studiów zawodowych na kierunku kosmetologia absolwent posiada wiedzę w zakresie nauk medycznych i społecznych oraz umiejętności praktyczne w dziedzinie kosmetologii i profilaktyki zdrowia.