fbpx
16 Luty, 2020
Warszawa
10 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia

W 2000 roku decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, rozpoczęła swoją działalność Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, wówczas jako jedna z pierwszych w Polsce. Jej założycielem jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie
ul. Podwale 13
00-252 Warszawa
tel.: (22) 831 00 81
www.kosmetyka.edu.pl
kosmeto@wszkipz.pl
KIERUNKI STUDIÓW

Studia I stopnia (licencjackie)

Kosmetologia

Ścieżki kształcenia:

Studia II stopnia (magisterskie)

Kosmetologia

Ścieżki kształcenia:

Studia podyplomowe programowe

Studia podyplomowe w modułach – sam układasz program studiów!

 • Oszczędzasz czas i pieniądze – wybierasz tylko te moduły, które są Ci potrzebne (minimum to 60 punktów ECTS – ale możesz więcej!). 
 • Uczysz się szybko (każdy moduł trwa od 10 do 40 godzin), bo program jest skondensowany, oparty na praktyce i dostosowany do rynku pracy. 
 • Potrzebujesz ? Nasi doradcy pomogą Ci wybrać zestaw modułów odpowiednich do Twoich potrzeb i planów zawodowych

W programie:

KURSY I SZKOLENIA

W modułach!

Samodzielnie wybierasz moduły: ile chcesz i jakie chcesz! Możesz więc stworzyć własny program kursu, idealny dla Ciebie! Wejdź na kosmetyka.edu.pl i sprawdź, jakie moduły oferujemy w zakresie:

O UCZELNI

Naszą misją jest zapewnić studentom takie możliwości kształcenia, aby opuszczając WSZKiPZ stanowili rzeczywistą konkurencję na europejskim rynku pracy. Realizujemy unikalny, autorski program edukacyjny – nowoczesny i oparty o standardy międzynarodowe. Naszym priorytetem jest najwyższa jakość i dlatego:

 • Zatrudniamy elitę środowiska akademickiego, mającą jednocześnie wieloletnie doświadczenie zawodowe w branży kosmetycznej. W gronie naszych wykładowców są wybitni polscy specjaliści w dziedzinie kosmetologii, farmakologii, medycyny i chemii kosmetycznej oraz ochrony i pielęgnacji zdrowia. Kadra naukowa wywodzi się m.in. z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
 • Stale inwestujemy w rozwój kadry: stwarzamy jej możliwość prowadzenia badań naukowych na terenie Uczelni, dbamy o dostęp do najnowszych zdobyczy nauki i wymianę doświadczeń pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin. Organizujemy seminaria naukowe i angażujemy się w szereg innych form upowszechniania osiągnięć nauki.
 • Kładziemy ogromny nacisk na praktykę. Do dyspozycji studentów jest szereg nowocześnie wyposażonych pracowni, gabinetów i laboratoriów. Baza dydaktyczna WSZKiPZ sprawia, że jest ona więcej niż Uczelnią; stanowi ośrodek badawczo-rozwojowy. Nauka praktyczna przebiega w komfortowych warunkach – na 10 studentów przypada 1 prowadzący, przy czym każdy student samodzielnie ćwiczy wykonanie poszczególnych czynności (ćwiczenia polegają na własnoręcznej pracy!). Liczba poświęconych na to godzin jest bardzo duża; realizujemy ich więcej, niż określają wytyczne Ministerstwa Edukacji. WSZKiPZ zapewnia także praktyki zawodowe w dobrych firmach i posiada własny, całoroczny ośrodek praktyk studenckich – Akademię Urody.
 • Baza dydaktyczna, na której unowocześnianie stale ponosimy ogromne inwestycje, służy także zaawansowanym badaniom naukowym. Badania te są realizowane m.in. z udziałem studentów. Ich wyniki ukazują się w prasie specjalistycznej w Polsce i na świecie, prezentujemy je także na prestiżowych kongresach; krajowych i międzynarodowych.
 • Zapewniamy studentom kompleksowe wykształcenie, które daje pewność i bezpieczeństwo poruszania się w tak multidyscyplinarnej dziedzinie, jaką jest kosmetologia. Nasi absolwenci nie pracują odtwórczo, ale z pełnym zrozumieniem: ‘jak’ i ‘dlaczego’.
 • Posiadamy własne Wydawnictwa WSZKiPZ, które publikują szereg unikalnych na polskim rynku pozycji: w tym podręczników akademickich, encyklopedii i materiałów pomocniczych dla studentów. Autorami publikacji są wykładowcy WSZKiPZ, wydajemy także polskie wersje światowych bestsellerów dla specjalistów branży kosmetycznej.
 • Promujemy swoich studentów. Nasi słuchacze jeszcze w trakcie nauki występują jako prelegenci na polskich i międzynarodowych kongresach branżowych, prezentując wyniki prowadzonych na Uczelni badań. Interesujące prace studenckie ukazują się w postaci książek, są też publikowane w specjalistycznych periodykach. To wspaniała szansa, aby dali się poznać w środowisku przyszłych pracodawców.
 • Współpracujemy ze wszystkimi liczącymi się organizacjami, które zrzeszają ludzi nauki i profesjonalistów branży kosmetycznej. Naszymi partnerami jest szereg prestiżowych firm, prowadzimy także współpracę międzyuczelnianą w Polsce i za granicą.
 • Prowadzimy stałą współpracę z pracodawcami, a także zrzeszającymi ich organizacjami, dzięki czemu dysponujemy wiedzą o bieżących potrzebach rynku. Możemy zapewnić studentom odpowiednie praktyki zawodowe i stale aktualizować program kształcenia, dostosowując go do wymogów przyszłych pracodawców.
 • Bardzo liczymy się ze zdaniem Samorządu Studenckiego, który regularnie przeprowadza ankiety wśród słuchaczy, badając poziom satysfakcji z uczestnictwa w poszczególnych zajęciach. Uwzględniamy wszystkie zgłoszone uwagi.

Studia w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie zapewniają rzetelne przygotowanie zawodowe oraz możliwość zdobycia szerokiej interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie współczesnej kosmetologii i biotechnologii, pielęgnacji i ochrony zdrowia.

Od 2000 roku mury Uczelni opuściło ponad 600 absolwentów. Pracują w działach technologicznych, handlowych oraz produkcji – w największych krajowych i zagranicznych firmach kosmetycznych. Część z nich wybrała zawód niezależnych konsultantów lub prowadzenie własnego biznesu. Niektórzy z wyróżniających się studentów po ukończeniu WSZKiPZ zdecydowali się pozostać w branży edukacyjnej – teraz oni uczą innych stać się najlepszymi.

BAZA DYDAKTYCZNA

Centra dydaktyczno-badawcze

Ogromne znaczenie dla jakości kształcenia w WSZKiPZ ma jej baza dydaktyczna, unikalna na skalę całego kraju. Poza licznymi salami wykładowymi z profesjonalnym wyposażeniem multimedialnym (rzutniki, komputery, tablice interaktywne), Uczelnia dysponuje 10 pracowniami (w tym: pracownia estetyki i makijażu, kosmetyki profesjonalnej, podologii oraz masażu i fizjoterapii), kilkoma laboratoriami chemii kosmetycznej, a także laboratorium metod oceny kosmetyków oraz transportu transepidermanlnego. Studenci korzystają też z dwóch pracowni komputerowych z dostępem do Internetu.

Centrum dydaktyczno – badawcze kosmetyki profesjonalnej

W ramach Centrum działa 5 pracowni kosmetyki profesjonalnej, w których studenci przygotowują się do wykonywania zawodu ćwicząc przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Pod okiem instruktora wykonują zabiegi z zakresu pielęgnacji skóry łojotokowej, cery dojrzałej, problematycznej oraz trądzikowej. Mają do dyspozycji kompleksowe wyposażenie nowoczesnego gabinetu: od zasadniczego sprzętu jak: wapozony, lampy czy woskownice, po urządzenia wykorzystujące ultradźwięki do peelingu kawitacyjnego i sonoforezy.

W pracowniach mogą być również wykonywane zabiegi mikrodermabrazji diamentowej (warstwowe złuszczanie naskórka), mezoterapii bezigłowej, peelingu mechanicznego (brushing), jontoforezy.

W ramach Centrum Dydaktyczno – Badawczego Kosmetyki Profesjonalnej działa także Pracownia Estetyki i Makijażu, w której prowadzone są zajęcia z podstaw estetyki makijażu oraz pielęgnacji dłoni i paznokci.

Centrum dydaktyczno – badawcze chemii kosmetycznej

W Centrum dydaktyczno – badawczym chemii kosmetycznej działają 4 laboratoria chemii kosmetycznej, laboratorium metod oceny kosmetyków z wyposażeniem do dokumentacji fotograficznej oraz cyfrowej analizy obrazu, a także laboratorium transportu transepidermalnego.

Laboratoria chemii kosmetycznej

Prowadzone są tu badania dotyczące oceny biodostępności surowców wykorzystywanych do produkcji kosmetyków.W laboratoriach chemii kosmetycznej studenci uczą się wykorzystywania surowców do produkcji kosmetyków oraz fizykochemii form kosmetycznych. Zapoznają się z podstawowymi właściwościami składników stosowanych do produkcji, a także zdobywają wiedzę w zakresie tworzenia i optymalizowania receptur kosmetycznych. Zajęcia stanowią praktyczne uzupełnienie wiedzy zdobytej w trakcie wykładów: na temat surowców, fizykochemii form kosmetycznych oraz kosmetykologii.

Laboratorium hodowli kultur komórkowych

Odbywają się tu badania z dziedziny biologii molekularnej. Zaplecze sprzętowe umożliwia prowadzenie hodowli komórek naskórka (keratynocyty) i skóry właściwej (fibroblasty) oraz ocenę wpływu surowców kosmetycznych na takie parametry, jak: żywotność, zdolność proliferacyjna czy produkcję cytokin. Można więc ustalić, czy dany surowiec kosmetyczny jest w stanie oddziaływać z elementami żywych obszarów skóry oraz jakie są skutki tego wpływu.

Laboratorium oceny działania produktów kosmetycznych

Tu, w kontrolowanych warunkach temperatury i wilgotności powietrza możliwa jest ocena parametrów skóry, tj. nawilżenia, natłuszczenia, transepidermalnej utraty wody, etc.

Centrum dydaktyczno – badawcze przedmiotów medycznych

Funkcjonują tu 2 pracownie podologii, pracownia masażu i fizjoterapii oraz pracownia wychowania fizycznego. Pracownie podologii stanowią doskonałe zaplecze do nauki specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjno – kosmetycznych stóp (usuwanie zrogowaciałego naskórka, nagniotków, modzeli, techniki radzenia sobie z dolegliwościami takimi jak wrastające paznokcie czy pękające pięty).

W ciągu kilku lat istnienia Uczelni kadra naukowa odniosła duże sukcesy, m.in.: opublikowała kilkadziesiąt prac naukowych i doniesień zjazdowych, zorganizowała lub współorganizowała szereg konferencji naukowych, krajowych i zagranicznych. Uczelnia prowadzi prace badawcze, które są publikowane w wydawanym przez nią czasopiśmie „Cosmetology Today”.

Z uwagi na unikatowy, interdyscyplinarny charakter nauczania, dla studentów przygotowywane są skrypty i podręczniki wydawane przez własne wydawnictwo. Od kilku lat jesteśmy członkiem Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Branży Kosmetycznej. Należy również podkreślić silną współpracę z Polskim Towarzystwem Kosmetologów, której owocem są wspólnie organizowane międzynarodowe konferencje i sympozja, m.in.: „All for Cosmetics” w latach 2003, 2005 i 2007 oraz liczne artykuły ekspertów – wykładowców WSZKiPZ w Wiadomościach Polskiego Towarzystwa Kosmetologów i obecnie SOFW Journal Edycja Polska. Publikacje naszej kadry naukowej można również znaleźć w magazynach takich, jak: „Cosmetic Reporter”, „LNE & SPA”, „Beauty Forum”, „Gabi”, „Kosmetyka Profesjonalna”.

Wykłady naszych ekspertów z dziedziny kosmetologii, dermatologii, podologii, chemii kosmetycznej i gospodarczej uświetniają kongresy, konferencje i targi w których Uczelnia uczestniczy, m.in.: w międzynarodowej konferencji „All for Cosmetics” oraz innych kongresach, w Międzynarodowych Targach Kosmetyki „InterCharm”, w „Festiwalach Nauki”, w międzynarodowym kongresie kosmetycznym Les Nouvelles Estetiques.

Posiadamy własne Wydawnictwa WSZKiPZ, które publikują szereg unikalnych na polskim rynku pozycji: w tym podręczników akademickich i materiałów pomocniczych dla studentów. Wydajemy również polskie tłumaczenia najlepszych światowych podręczników dla specjalistów branży kosmetycznej oraz czasopismo dla kosmetologów „Cosmetology Today”.

Zobacz nasze wydawnictwa

INSTYTUT KOSMETOLOGII STOSOWANEJ

INSTYTUT KOSMETOLOGII STOSOWANEJ to inicjatywa Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie oraz osób prywatnych.

Celem Instytutu jest komercjalizacja naukowego, intelektualnego i materialnego potencjału WSZKiPZ, która już od ponad dekady odnosi sukcesy na rynku edukacyjnym w zakresie kosmetologii.

Działalność Instytutu obejmuje:

 • usługi doradztwa naukowego i biznesowego dla branży kosmetycznej
 • opracowywanie receptur produktów kosmetycznych
 • ocenę skuteczności działania kosmetyków
 • produkcję kosmetyków
 • badania rynku, opracowania literaturowe, specjalistyczne tłumaczenia w zakresie nowoczesnej kosmetologii i dziedzin pokrewnych
 • szkolenia dostosowane do wymagań klienta indywidualnego oraz korporacyjnego
 • sieć gabinetów kosmetologicznych i podologicznych

Wykorzystujemy wiedzę, doświadczenie i bazę dydaktyczną Uczelni o najwyższej jakości kształcenia w zakresie kosmetologii w Polsce.

Więcej informacji o IKSwww.iks-polska.pl