fbpx
03 Lipiec, 2020
Warszawa
22 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Yellow Peel czyli walka nie tylko z przebarwieniami

Wakacje dawno już za nami, słońce zamieniło się miejscami z chmurami i deszczem. Opalenizna naszych klientek już całkowicie zeszła i … zostały przebarwienia. Nadszedł więc odpowiedni czas na walkę z niechcianymi plamkami na skórze. Zatem do dzieła!

Zmiany barwnikowe występują przede wszystkim na twarzy w okolicach czoła, skroni, górnej wargi i bruzd policzkowych. Symetria ognisk sprawia, że przybierają one wygląd maskowaty. Te ciemne, nieestetyczne plamy to tzw. melasma (ostuda, chloasma). Melasma pojawia się jednak nie tylko po opalaniu. Cierpią na nią przeważnie kobiety po trzydziestym roku życia oraz panie w ciąży lub podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych (chloasma uterinum), leków (np. hydantoiny, mesantoina) oraz w czasie zaburzeń endokrynologicznych (nadczynność tarczycy, choroby jajników).

Leczenie melasmy polega na stosowaniu preparatów odbarwiających i złuszczających. Jak dobrze wiemy jednym z  zabiegów mających na celu poprawę estetyki skórnej jest – Yellow Peel. „Yellow Pell stanowi mieszankę kwasów retinowego, azelainowego, kojowego, fitowego, askorbylu, palmitynowego oraz bisabololu” – wyjaśnia kosmetolog Magdalena Komasińska, która na co dzień wykonuje zabiegi tego typu, – „Kwas retinowy jest czynnikiem hamującym aktywność gruczołów łojowych. Wpływa na morfologię (powodując zmniejszenie wielkości gruczołów łojowych), stąd jest również powszechnie stosowany w leczeniu trądziku. Stymuluje odnowę nabłonka szczególnie w warstwie kolczystej. Działa keratolitycznie. Kwas azelainowy działa m.in.: bakteriostatycznie i bakteriobójczo. Hamuje nadmierną aktywność melanocytów oraz reakcje zapalne skóry. Działa jako czynnik keratolityczny i antyproliferacyjny. Natomiast kwas kojowy i kwas fitowy działają jako wymiatacze wolnych rodników. Pozostałe składniki mają działanie gojące i regenerujące, a także przeciwzapalne i łagodzące na skórę”.

Dzięki obecności tych kwasów Yellow Peel pobudza produkcję kolagenu, elastyny i glukozaminy, wpływając na redukcję wiotkości skóry i zmarszczek oraz blizn potrądzikowych. Ma silne działanie stymulujące, stąd odczuwalny efekt jędrności i wrażenie świeżości. Ponadto zabieg redukuje zaburzenia łojotokowe blokując endogeniczną syntezę melaniny, co w konsekwencji całkowicie usuwa przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie. Yellow Pell działa także antyoksydacyjne oraz antyseptycznie.

Przed wykonaniem Yellow Peel’a powinien zostać przeprowadzony szczegółowy wywiad z klientką. Ma on na celu pomóc w decyzji o zakwalifikowaniu do zabiegu, postawieniu diagnozy i wyborze intensywności działań. Bardzo dobrze jest wykonać przed rozpoczęciem procedury również dokumentację fotograficzną zmian skórnych, aby po przeprowadzeniu zabiegu (serii zabiegów), porównać rezultaty. Yellow Peel przeważnie wykonuje się w serii zabiegów, od 2 do 6.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest przede wszystkim podrażniony i wrażliwy naskórek, skóra tuż po depilacji, czy ta z dostrzegalnymi procesami zapalnymi. Ponadto wykluczają go choroby tkanki łącznej, aktywne infekcje skórne, alergiczne zapalenia i mechaniczne uszkodzenia. Zabiegu nie wykonuje się również przy aktywnej opryszczce, u kobiet w ciąży oraz u pań karmiących piersią.

Trzeba przygotować naszą klientkę, że dzień do dwóch po zabiegu jej skóra zaczynie się łuszczyć i schodzić jak po przedawkowaniu słońca. Proces ten trwa od 2 do 5 dni, w zależności od głębokości wykonanego peelingu. Poinformuj ją, by w tym czasie nie narażała skóry na kontakt z niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Podpowiedz, iż najlepiej proces łuszczenia „przeczekać” w domu. Zasygnalizuj, aby pamiętała o systematycznym natłuszczaniu twarzy po zabiegu specjalnym kremem. Gdyż ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym powinna być podstawą postępowania w trakcie leczenia przebarwień skóry i to niezależnie od zastosowanych metod depigmentacji.

Efektem zastosowania zabiegu Yellow Peel jest skóra gładka, jędrna i co najważniejsze, o jednolitym kolorycie. Zabieg można powtarzać co 3 tygodnie aż do uzyskania pożądanych efektów. Koszt 1 zabiegu – uzależniony jest od intensywności i kształtuje się pomiędzy 350 a 600zł.