fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

shutterstock_86142511.jpg

Z cyklu: Monitoring Kosmetologii. Przyglądamy się cenom zabiegów Cz. 1

Czy wiesz, że sonoforeza może kosztować 250,00 zł w stolicy, albo 10,00 zł w salonach z okolic Katowic? Zdajesz sobie sprawę iż różnica pomiędzy cenami zabiegów na Śląsku i województwie mazowieckim może sięgać 38%? Podobno największym atutem w prowadzeniu biznesu jest znajomość branży. Dlatego wszystkim głodnym wiedzy przedstawiamy wyniki monitoringu cenników salonów kosmetycznych z województwa śląskiego i mazowieckiego wykonane przez redakcję serwisu scbeaut2.ssd-linuxpl.com

Na początku czerwca 2012 roku prześledziliśmy tabele stawek zabiegowych 130 salonów z okolic Warszawy oraz Katowic. Wybraliśmy dwa geograficznie oddalone od siebie regiony o zbliżonym statusie materialnym mieszkańców oraz podobnej ilości gabinetów urody. Pod lupę wzięliśmy najpopularniejsze zabiegi, takie jak mikrodermabrazja twarzy, sonoforeza, maseczka algowa, henna,  paznokcie żelowe, depilacja nóg woskiem oraz zabieg parafinowy na dłonie. Jakie wnioski? Jednym słowem, ciekawe. Dwoma  – musisz przeczytać!

Zacznijmy od najsilniej uprzemysłowionego obszaru w Polsce – województwa śląskiego. Dokładnie sprawdzenie cenników osiemdziesięciu punktów usługowych specjalizujących się w pielęgnacji lub przywracaniu urody ciała pozwoliło na ustalenie przeciętnych kwot zabiegów.

Okazuje się, że za mikrodermabrazji twarzy możemy zarobić tu za średnio 95,00 zł. Nie zawsze pod ową nazwą kryje się to samo. W wielu cennikach nie jest doprecyzowane czy kwota ta jest naliczana jedynie za ścieranie warstw naskórka za pomocą strumienia kryształków czy głowicy. Czasem w cenę wliczone są dodatkowe usługi, takie jak maski lub ampułki, które rzeczywiście mogą podwyższyć poniesione przez gabinet koszty. Bierzmy to pod uwagę zapoznając się z dalszymi wynikami analizy zabiegu mikrodermabrazji. Najdrożej tą formę pielęgnacji policzono za 210,00 zł, a najtaniej 70,00 zł. Jeśli zaś interesuje was jaką najczęściej cenę zauważaliśmy w cennikach śląskich salonów urody, to spieszymy donieść, że magiczna kombinacja cyferek to 150,00 zł.

W następnej kolejności czas na sonoforezę. Właściciele gabinetów z Katowic i okolic przeciętnie ten zabieg wyceniają na 43,00 zł. Nie powinniśmy jednak zdziwić się podglądając cenniki konkurencji widząc kwotę 140,00 zł – plasującą się na najwyższej lokacie, czy też 10,00 zł – zdecydowaną faworytkę w grupie cen najniższych. Przeważnie salony decydują się na wpisywanie przy nazwie shutterstock_86142511.jpgsonoforeza w swoim cenniku kwotę 50,00 zł. Nie mniej zaskakująca jest rozbieżność w kategorii maseczka algowa. Tu w najbardziej renomowanym salonie klient musi się pożegnać z okrągłą sumką -100,00 zł. Podczas gdy w sąsiadującym gabinecie wyceniona być może na 20,00 zł. Z reguły jednak osoby odpowiedzialne za stworzenie odpowiedniego cennika decydują się na kwotę 30,00 zł. Wyciągnięcie średniej ze wszystkich analizowanych punktów mówi jednak coś innego, wartość środkowa wynosi bowiem 50,00 zł.

Teraz czas na ujawnienie ile jesteśmy w stanie zarobić na amatorkach paznokci żelowych. Średnio elegancki i krystaliczny wizerunek dłoni w takiej oprawie wycenia się na 80,00 zł. Najwięcej salonów decyduje się na ustalenie kwoty usługi w granicach 90,00 zł. Najwyższa wartość jaką zaobserwowaliśmy w Województwie Śląskim to 150,00 zł, a najniższa to zaledwie 60,00 zł. Idąc tym tropem pozostańmy jeszcze chwilkę przy pielęgnacji dłoni. Czas na przyjrzenie się cenom zabiegu parafinowego. Z raportu portalu scbeaut2.ssd-linuxpl.com wynika, że przeciętna wartość tej formy pielęgnacji kształtuje się w okolicy 39,00 zł. Przedsiębiorczy właściciel może jednak śmiało zaproponować 50,00 zł i znajdzie chętną klientele. Tymczasem oszczędny klient może wyszukać gabinetu, w którym zabieg parafinowy na dłonie to wydatek rzędu 20,00 zł. Chcąc pozostać pośrodku, większość salonów decyduje się na wartość 30,00 zł.

A czy ceny za subtelne podkreślenie oprawy oczu są również subtelne? Henna brwi oraz rzęs wraz z regulacjąśląskiego klienta kosztuje przeciętnie 32,00 zł. Najwyżej wyceniono tą usługę na 40,00 zł, najmniej na 12,00. Najczęściej pojawia się jednak zaczarowana cyfra 20,00. Zatem wpisując do cennika taką kwotę mamy pewność, że nie odstraszymy potencjalnych odbiorców usługi. A w jakiej kondycji są zabiegi depilacji? Wyniki powinny interesować szczególnie, bo lato z modą na gładkość za pasem. Usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy wosku z całej powierzchni nóg powinno kosztować około 65,00 zł. A tymczasem najdroższy salon wycenił tą usługę na kwotę 110,00 zł podczas gdy inny zadowoli się kwotą 55,00 zł. Najbezpieczniej będzie zaproponować Paniom 80,00 zł, bo do takiej kwoty przyzwyczaiły je okoliczne gabinety.

Skoro śląskie cenniki nie mają już przed nami tajemnic, czas przenieść się z analizą do stolicy. Województwo mazowieckie jest największe pod względem powierzchni, ludności i jak wykazały wyniki, najbardziej atrakcyjne dla branży kosmetycznej. Jeśli dobrze zarabiać na zabiegach, to tylko w Warszawie. Skąd takie wnioski? Już spieszymy z argumentami.

Jak w przypadku województwa śląskiego, tak w Warszawie i jej okolicach rozpoczynamy nasz maraton po cennikach od mikrodermabrazji twarzy. Przypominamy, że samo nazewnictwo zabiegu może mieścić w sobie usługi dodatkowe nie ujęte szczegółowo w opisie, stąd czasami znaczna rozbieżność cenowa. Mimo wszystko przeciętna kwota jaką bez żadnych zahamowań może umieścić w cenniku mazowiecki właściciel gabinetu to 133,00 zł. Jeśli zdecydujesz się na postawienie przy nazwie mikrodermabrazja twarzy ceny 250,00 zł wiedz, że niebezpiecznie zbliżyłeś się do czołówki. To najwyższa wartość wśród analizowanych. W przypadku kiedy wycenisz ten zabieg na 80,00 zł włączasz się do grupy najtańszej. Aby mieć pewność, że nie przedobrzysz w żadną ze stron, radzimy wybrać najbezpieczniejszą, jednocześnie najczęstszą opcję – 150,00 zł. Porównując te ceny z kwotami obowiązującymi na Śląsku gołym okiem widać, iż w okolicach Warszawy kosmetyczny przedsiębiorca jest w stanie zarobić o 16% więcej.

Czas na sonoforezę. Drżyjcie mazowieccy klienci, właściciele salonów w stolicy mogą zażyczyć sobie za ten zabieg nawet 280,00 zł, ci łaskawi policzą jedynie 35,00 zł. Nie chcesz należeć do żadnej z tych skrajności? Zaproponuj swoim odbiorcom 95,00 zł, czyli wartość środkową wszystkich przeanalizowanych shutterstock_91411898.jpgprzypadków. Ciekawi Cię jaką najczęściej cenę znajdowaliśmy w cennikach, zdradzamy na ucho – 80,00 zł. Jak na tle tych cen wypada wcześniej wspomniany Śląsk? Krótko mówiąc, tanio. A rozwijając tą myśl, w królestwie kopalń za dokładnie tą samą formę pielęgnacji zapłacimy o 38% taniej niż w okolicach Warszawy. Mniejszą przepaść cenową pomiędzy oboma województwami zaobserwowaliśmy w przypadku maseczki algowej. Mieszkańcy stolicy muszą wyciągnąć z portfela jedynie 5% więcej niż południowi sąsiedzi. Zagłębiając się w szczegóły, najwyższa zaobserwowana wartość w naszej bazie to 80,00 zł, najniższa 30,00. Najbardziej lubiana przez salony to kwota 50,00 zł, a średnia z wszystkich analizowanych, rozsądne 45,00zł.

I ponowie powracamy do pasjonatek żelowych zdobień. Ile można zarobić na warszawskich eleganckich paznokciach? W najlepszym przypadku powinniśmy liczyć na 180,00 zł, ustanawiając taką cenę stajemy na podium, chcąc być ostatnim zawodnikiem w wyścigu wystarczy zażądać 90,00 zł. Wstydu nie będzie jeśli, tak jak większość salonów zdecydujemy się na okrąglutkie 150 zł. Ale chcąc być jak najbliżej średniej obowiązujące w województwie mazowieckim należałoby zdecydować się na 135,00 zł. I ponownie pytanie: gdzie bardziej opłaca się otworzyć żelowy biznes? Po raz kolejny nie mamy złudzeń, że w okolicach Warszawy. Salon oferujący tą formę upiększania jest w stanie narzucić ceny o 25% wyższe niż bliźniaczy w Katowicach. A co w przypadku kiedy klient zdecyduje się na zabieg parafinowy na dłonie. Czy w tej sytuacji również możemy liczyć na przysłowiowe „kokosy”? Niestety nie. Miasto ze Stadionem Narodowym w panoramie jest droższe o zaledwie o 2%. Śmiało możemy powiedzieć, że w tej rywalizacji nie ma zwycięzców, a ilość pieniędzy jaką możemy wyciągnąć od klienta jest porównywalna.

Zbliżając się ku końcowi zasuwamy do usuwania. Pora na kilka słów o depilacji. Tak jak wcześniej, bierzemy pod lupę pozycję o nazwie: depilacja całych nógwoskiem. Nikogo nie zaskoczy chyba informacja, że i tym razem przedsiębiorca z Warszawy ma lepiej. Ceny w województwie mazowieckim są o 39% wyższe niż te na Śląsku. Przeciętnie w mieście nad Wisłą za taką samą usługę możemy ustalić cenę 105,00 zł. Jeśli chciałbyś zaskoczyć konkurencję zamieść w cenniku 160,00 zł, a zbliżysz się do tych najwyżej się ceniących. Chcesz rywalizować, a za swój największy atut mieć zaskakująco niskie koszty, skuś się na 75,00, ale ani złotówki niżej. A może po prostu idź za głosem rozsądku i wpisz jak większość w rubrykę przy nazwie depilacja nóg woskiem110,00 zł.

A teraz, na obiecywany koniec, o tym jak wycenić długotrwałe nadanie wyrazistego koloru brwiom i rzęsom, przy okazji modelując kształt tych pierwszych, czyli henna komplet od cenowej podszewki. Zacznijmy od tego, że choć sam zabieg nie należy do szczególnie dochodowych, to nawet w tym przypadku widać wyraźną różnicę pomiędzy oboma regionami. Salon kosmetyczny z województwa mazowieckiego na pewno zarobi o 15% więcej niż śląska konkurencja. Klienci ze stolicy i okolic w najbardziej ekskluzywnych salonach mogą zostawić nawet 70,00 zł. Ci kierujący się zasadą: szukajcie, a znajdziecie najtaniej, mogą liczyć na gabinety, które podejmą się wykonania henny za 20,00 zł. Ale średnio za taką pielęgnację zapłacić powinniśmy 40,00 zł, tak mówi nasza analiza jak i oferta większości punktów usługowych.

Kwoty w cenniku gabinetu kosmetycznego są wynikową wielu czynników:naszych umiejętności, eksploatacji sprzętu, zużycia kosmetyków, kosztów lokalu, energii elektrycznej i wielu, wielu innych elementów, które są niezbędne do wykonania zabiegu. Nie okłamujmy się, nie raz i nie dwa ustalając swoje zestawienie kierowałeś się doświadczeniem konkurencji. Tym razem zrobiliśmy to za Ciebie. Mamy nadzieję, że wyniki naszego raportu trochę zaskoczą i jednocześnie okażą się przydatne w prowadzeniu urodowego biznesu. Przeczytane? Przeanalizowane? Więc czas na odświeżenie własnego cennika! Start!