fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Z cyklu: Monitoring Kosmetologii. Przyglądamy się cenom zabiegów Cz. 2

1130,00 zł czy 99,00 za depilację laserową całych nóg? 2200,00, a może 200 za fale radiowe na okolice ud. Dylematy podczas tworzenia cennika oferty zabiegowej nie mają końca. Jakie ceny zaproponowała konkurencja? My je znamy, czas na Ciebie!

 Jeszcze trwa lato, więc w naszym cyklicznym monitoringu branży wzięliśmy na tapetę typowo wakacyjne zabiegi: depilację laserową, airbrush, pedicure oraz fale radiowe. Bo jakżeby inaczej, gładkie, szczupłe, opalone i zadbane – takie chcą być nasze klientki w te upalne miesiące. Jak im w tym pomóc? Nic łatwiejszego, wystarczy poszerzyć swoją ofertę o kilka nowych, atrakcyjnych pozycji. Wiemy, wiemy, łatwo powiedzieć, trudniej czerpać z tego satysfakcjonujące korzyści. Dlatego zanim zadzwonisz do dystrybutora sprzętu zorientuj się ile możesz zarobić na wyselekcjonowanych przez nas zabiegach. 

Aktualne dane oraz najświeższe ceny znajdziesz w naszym monitoringu. Skąd je mamy? Z ofert konkurencji. Tak jak poprzednio wzięliśmy pod lupę sto salonów kosmetycznych i sporządziliśmy obszerny raport. Tym razem, w sierpniowej edycji zdecydowaliśmy się prześledzić gabinety z województw dolnośląskiego i pomorskiego. Ciekawi wyników? Więc czytamy!

Depilacja laserowa całych nóg, bo po co się rozdrabniać!

Zaczynamy do wymarzonej gładkości, czyli depilacja laserowa w najlepszym wydaniu. Nasze drogie Panie nie pragną niczego bardziej niż nóg pozbawionych nieestetycznych włosków. Dlaczego nie spełnić ich fantazji, oczywiście za odpowiednią cenę. W okolicach Wrocławia możesz policzyć za tą usługę średnio 725,00 zł. W granicach rozsądku będzie również kwota 600,00 zł, to ona najczęściej pojawiała się w przejrzanych przez nas cennikach. Nie zabrakło salonów, które żądają za tą przyjemność 1130,00 zł, to zdecydowanie najwyższa wartość, jaką udało mi się wypatrzeć. Dobra wiadomość dla oszczędnych klientów – bywają i gabinety, które są w stanie wykonać zabieg za „symboliczne” 99,00 zł i nadal uważać go za opłacalny.

Jak sytuacja wygląda w województwie pomorskim? Trochę lepiej dla właścicieli, znaczy nieco drożej dla gości. Średnia z wszystkich przeanalizowanych ofert to 1050,00 zł, co oznacza, że w okolicach Gdańska cena usługi jest wyższa o 31 proc. w porównaniu do opłat dolnośląskich. Tym samy każda wartość nieubłaganie rośnie. Pomorscy przedsiębiorcy bardzo lubią cenę 800,00 zł i taką najczęściej umieszczają przy nazwie depilacja laserowa całych nóg. Bywają i tacy, którzy żyją w przekonaniu, że chętnych nie wystraszy 1300,00 zł. Oj nie rozpieszczają oni swoich klientów, bo od rozpieszczania są inni, ci liczący za ów zabieg 200,00 zł. Zainteresowanych ale narzekających na wysokie ceny pozostaje nam więc zaprosić w okolice „tańszego” Wrocławia i życzyć udanej podróży.

Bikini brazylijskie laserem depilowane – egzotyka?

Po gładkich nogach czas na zadbanie o okolice bikini, nie byle jak, lecz w iście wyszukanym stylu – brazylijskim. Depilacja nieco głębsza niż francuska jest coraz bardzie popularna wśród eleganckich polskich kobiet. Dlatego może warto poszerzyć swoją ofertę o tę pozycję? Pewnie warto, ale ile na tym można zarobić, zapytacie. Odpowiadamy szybko. Najbardziej realna kwota to 337,00 zł w województwie dolnośląskim i nieco taniej w okolicach Gdyni – 320,00 zł. Ceny są więc porównywalne, różnią się zaledwie o 5 proc. Najczęściej w cennikach gabinetowych spotkamy kwotę 300,00 zł w okolicach Wrocławia i 340,00 w salonach z województwa pomorskiego. Jeśli ciekawi Cię, ile najmniej żądali od klientów właściciele puntów usługowych, śpieszymy donieść, że w granicach 100,00 zł. Jak kształtują się ceny najbardziej wygórowane? I tu zaskoczenie, tym razem zwycięża Dolny Śląsk z wartością 700,00 zł za laserową depilację okolic bikini, podczas gdy w Pomorskiem to jedynie 480,00 zł. 

Pora na pachy, lasery do depilacji w dłoń!

Jakże mogło być inaczej, oczywiście czas na kilka słów o depilacji laserowej pach. Aby rzucić w kąt niewygodne maszynki do golenia i zapomnieć o cowieczornym rytuale kobiety mogą zrobić naprawdę wiele. Wykorzystaj to rozsądnie i zaproponuj klientkom depilację laserową tych okolic. Zarobisz, stracisz, biznes to nie ruletka, nie licz na szczęście, ale kieruj się prostymi wyliczeniami. A co one mówią? Otóż zapewniają, że w województwie pomorskim możesz zyskać na takiej usłudze o blisko 30% więcej niż w konkurencyjnym Wrocławiu. Chcesz szczegółów? Oto one. Depilacja laserowa pach w okolicach nadbałtyckich średnio wyceniana jest na 275,00 zł. Najczęściej napotykaliśmy na tą pozycje w cennikach przy wartości 200,00 zł. Najdrożej udało nam się wypatrzyć usunięcie owłosienia tych okolic za 400,00 zł, najtaniej za 100,00 zł.

Rzut oka na przeciwległy koniec Polski i wszystko jasne. Śląskim damom będzie trochę lżej. Pozbycie się niewygodnych włosków kosztuje je nieco mniej. Poszukujące gabinetów świadczących ten rodzaj usług zauważą, że średnio powinny mieć w portfelu 200,00 zł, a dla całkowitej pewności 250,00. Panie, które chciałyby nieco zaoszczędzić na zabiegach estetycznych są w stanie znaleźć gabinet, który wykona depilację laserową już za 99,00 zł. Te, które nie muszą nieustannie śledzić stanu swojego konta, są skłonne zapłacić nawet 380,00 zł – najwyższą zaobserwowaną przez nas wartość. Opłacalne, czy nie? Odpowiedź pozostawiamy Tobie.

Uda czy nie uda, fale radiowe czynią cuda!

Skoro o depilacji laserowej wiemy już niemal wszystko, czas na coś nowego. Wszystkie klientki są już gładkie, pora by stały się jędrne. Zabiegi z użyciem fal radiowych poprawiają jakość skóry, zwiększają jej gęstość i napięcie oraz skutecznie zwalczają cellulit. Ile za takie rezultaty są w stanie zapłacić klienci? Czas na analizę pozycji fale radiowe RF na uda. Zacznijmy od województwa pomorskiego. Tradycyjnie już bardziej nieustępliwego dla portfeli gości gabinetów. I tym razem mieszkańcy Trójmiasta oraz sąsiadujących miejscowości trochę przepłacą. Ty, jako właściciel salonu kosmetycznego, możesz ustalić cenę na poziomie 450,00 zł. Właśnie taka średnia kwota wynikła z naszych obliczeń. Mimo to najczęściej  pojawiającą się przy nazwie tego zabiegu liczbą było 400,00 zł. Uważasz, że to dużo, co powiesz na magiczną cenę 2200,00 zł? Nie, to żaden żart, ale najprawdziwsza wartość, która pojawiła się w jednej z ofert. Na ochłodzenie emocji cena najniższa – 160,00 zł. Od razu bardziej realnie, prawda?

Szybki przeskok w okolice Wrocławia i jakby powietrze stało się lżejsze. Ceny zdecydowanie bardziej przyjazne klientom. I nie są to słowa rzucane na wiatr, blisko połowę niższe kwoty muszą działać na wyobraźnie. Średnio za fale radiowe RF na uda możesz zaproponować 200,00 zł. Zdecydowania większość menadżerów pokusiła się taką właśnie kwotę umieszczać w ofercie. Jak zawsze i w tym przypadku znaleźliśmy wyjątki. Konkurs na najniższa i najwyższą cenę rozstrzygnięty. W Dolnośląskim szczytem ekstrawagancji jest żądanie od klientki za zabieg 700,00 zł, a przejawem dobrego serca 140,00 zł. W której z grup chciałbyś się znaleźć?

Opalenizna jak malowana – airbrush 

Opalanie natryskowe ogłoszone jakiś czas temu konkurencja dla szkodliwych solariów, może stać się wizerunkowym trendem. Jeśli jeszcze nie orientowałeś się w kosztach sprzętu, kosmetyków i cen takiej sesji z opalenizną z butelki, może przyszła pora? Zanim wstukasz do wyszukiwarki odpowiednią frazę przeczytaj nasze wnioski z cenowych analiz. Inwestycja w airbrush korzystniej wygląda z perspektywy biznesmena ze Śląska, powinien on zarobić na niej 10 proc. więcej niż sąsiad znad morza. Za jedną sesję z obietnicą karmelowej skóry w tle zażądać można około 95,00 zł. Chcąc trwać w równym szeregu z większością, należałoby dopasować się do niej cenowo, nieodzowne 120,00 zł i ani złotówki mniej. To kwota, na którą najczęściej decydują się wykonawcy usługi, jednocześnie najwyższa zaobserwowana wartość. Rywalizacja to twoje drugie imię? Zaproponuj klientom 99,00 zł i wykoś konkurencję najniższą ceną na lokalnym rynku.

Ciekawi jak malowana opalenizna ma się w Pomorskim? Średnia cena za usługę kształtuje się w okolicy 85,00 zł, ale większość przedsiębiorców zgodnie stawia na okrągłe 70,00 zł, to jednocześnie najtańsza możliwa opcja. Właściciele gabinetów, których ponosi nieco wyobraźnia są w stanie wyciągnąć z portfela klienta 100 zł. Ale czy wówczas nie będzie to jednorazowa usługa? Można się spierać.

Stop, czas na pedicure!

Zbliżając się ku końcowi naszego monitoringu kosmetologii coś bardziej przyziemnego – klasyczny pedicure. Piękne stopy, które z dumą prezentują się na nadmorskim deptaku czy w paryskiej kafejce, to jest to! Ile są w stanie zapłacić klientki za taki luksus? Ceny zabiegu pielęgnacyjnego są bardzo zbliżone w obu podpatrywanych województwach. 7 proc. to naprawdę niewielka różnica biorąc pod uwagę dotychczasowe wahania. Widok zadbanych paznokci podobno jest bezcenny, jeśli jednak pokusimy się o ustalenie konkretnej kwoty to okaże się nią 70,00 (Dolnośląskie) lub 65,00 zł (Pomorskie). Średnio tyle zostawi w naszym gabinecie zadowolona Pani. Właściciele i menadżerowie w obu województwach zgadzają się co do jednego – 70,00 zł przy pozycji pedicure wygląda najlepiej. Dlatego tą kwotę w analizowanych cennikach spotykaliśmy najczęściej. Najwyższą cenę wypatrzyliśmy w salonie z okolic Wrocławia – 120,00 zł, podczas gdy w Gdańsku to zaledwie 100,00. Dobra wiadomość dla klientów poszukujących okazji, kosmetyczna opieka nad naszymi stopami może kosztować już 40,00 zł dla mieszkańców okolic nadmorskich i 50,00 dla tych z Dolnego Śląska. Ogromnych różnic nie zaobserwowaliśmy, to dobra wiadomość. Wniosek jest jeden, pedicure to klasyka, która wszędzie znajdzie swoich odbiorców. Jako podstawowa pozycja w cenniku niezmiennie będzie stanowiła może niewielki, ale znaczący zysk, z którego nie warto rezygnować.

Wakacyjne zabiegi zawsze znajdą swoje amatorki, kobiety kochają wyglądać dobrze i czuć się zadbane. Nie przepadają za tym, by za zabiegi kosmetyczne płacić ogromne kwoty, to zrozumiałe. Dlatego zanim postanowisz zakupić sprzęt do depilacji laserowej bądź zaopatrzysz się w RF dokładnie wszystko przeanalizuj, aby ustalić stawki satysfakcjonujące wszystkich. Mamy nadzieję, że w podjęciu rozsądnej decyzji pomocne będą nasze cykliczne przeglądy cen. Dlatego my zabieramy się do kolejnych analiz, a ty do pracy nad jesienną ofertą zabiegową. Powodzenia!