fbpx
12 Grudzień, 2019
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Za 25 lat będziemy długowieczni

Brytyjski naukowiec Aubrey de Grey uważa, że ludzie wcale nie muszą się starzeć. Twierdzi, iż za kilkadziesiąt lat ludzkie życie będą mogły zakończyć tylko niespodziewane wypadki.

Podobno długowieczność jest na wyciągnięcie ręki, i nie powinniśmy mieć co do tego faktu żadnych wątpliwości. Aubrey de Grey dodaje. – Bo wszyscy wiemy, że ciało to maszyna, w której nawarstwiają się zniszczenia. Aż umrze z powodu tych zniszczeń. Natomiast te zniszczenia da się zwalczać i trzeba zwalczać – twierdzi naukowiec.

Ekspert jest wyznawcą teorii, że trudniej jest dopuścić do zniszczeń, niż je naprawić – Jeśli nie dbasz o swój samochód, możesz szybko zatrzeć silnik. Ale nawet samochód zadbany też musi mieć przegląd i wymianę części. To samo zrobimy z ludzki ciałem – tłumaczy.

A jak długo, według de Grey’a przyjdzie nam czekać na tak zaawansowany rozwój nauki? – Żeby naprawić wszystkie rodzaje zniszczeń potrzebujemy około 20-25 lat. Ale to nie może być data wiążąca, bo trzeba się liczyć z nieprzewidzianymi dziś przeszkodami – twierdzi naukowiec

Jak sądzicie, czy „długowieczność” będzie dostępna w przyszłości dla każdego, a przysłowiowa „wymiana części” w człowieku stanie się normalnością?

Źródło: IAR