fbpx
26 Luty, 2020
Warszawa
3 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Za granicą porozmawiasz taniej

Prowadzisz gabinet za granicą? Planujesz wyjazd na urlop do ciepłych krajów? Dla wszystkich osób, które od 1 lipca będą korzystać z usług roamingowych mamy dobre informacje.

Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje o zmniejszeniu stawek za połączenia w roamingu na terenie całej Unii Europejskiej. Obniżenie kosztów połączeń dotyczy zarówno rozmów wychodzących, jak i przychodzących.

Jak mówi Piotr Dziobak, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej – Powinniśmy zapłacić o cztery eurocenty, czyli kilkanaście groszy mniej, niż w zeszłym roku. Daje to ok. 1 zł. 94 gr. za minutę rozmów wychodzących i 74 gr. za minutę połączeń przychodzących.

Obniżenie stawek dotyczy również SMS-ów, które będą kosztowały 11 eurocentów, czyli ok. 54 gr.

Dodatkowo Komisja Europejska ustaliła również system ostrzegający o przekraczaniu progów transmisji danych, co pozwoli zapobiec gigantycznym rachunkom za korzystanie z Internetu i MMS-ów.

W przyszłym roku planowana jest kolejna obniżka cen połączeń, również o 4 eurocenty, nie wiadomo jednak jak operatorzy sieci komórkowych dostosują się do nowych wytycznych. To oni ustalają ceny obowiązujące swoich klientów.

Źródło: money.pl