fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
27 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zabieg rekonstrukcji brwi w zasięgu Twojej ręki!

Ostatnio na rynku pojawiła się nowość, jaką jest zabieg rekonstrukcji brwi. Usługę geometrii (architektury) oraz rekonstrukcji brwi z elementami ich przedłużania i zagęszczania można znaleźć już w ofercie salonów kosmetycznych i stylistów współpracujących z Noble Lashes.

Zabieg rekonstrukcji brwi w zasięgu Twojej ręki!

Ostatnio na rynku pojawiła się nowość, jaką jest zabieg rekonstrukcji brwi. Usługę geometrii (architektury) oraz rekonstrukcji brwi z elementami ich przedłużania i zagęszczania można znaleźć już w ofercie salonów kosmetycznych i stylistów współpracujących z Noble Lashes.

Oczy są lustrem duszy. Zabieg stylizacji rzęs potrafi wydobyć prawdziwe piękno oczu dzięki prawidłowemu ich wymodelowaniu. Jednak tak samo jak lustro potrzebuje odpowiedniej ramy, tak oczy potrzebują ramy w postaci brwi. Bez brwi twarz traci prawidłowe proporcje oraz kształty. Oprócz funkcji estetycznej brwi pełnią również funkcję fizjologiczną tworząc wraz z rzęsami barierę ochronną oczu.

Obecnie praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym dostępna jest usługa regulacji brwi i henna. Często oferta dotycząca brwi na tym się kończy, a zabieg ten jest traktowany po macoszemu. Większość kosmetyczek wykonuje hennę i regulację intuicyjnie, bez odpowiedniego przeszkolenia z zakresu geometrii oraz koloryzacji brwi. W efekcie klientka najczęściej wychodzi z salonu w najlepszym wypadku z prawidłowo wykonaną regulacją oraz zafarbowanymi brwiami. Najczęściej jednak dobrany kształt brwi pozostawia dużo do życzenia, a zabieg nie pozwala na cieszenie się z efektu dłużej niż 1­2 dni. Nie ma mowy także o jakimkolwiek zamaskowaniu ubytków włosków czy blizn. 

Warto wspomnieć że oprócz tak popularnej w gabinetach kosmetycznych usługi henny brwi, możemy klientkom zaproponować również kilka innych zabiegów. Poniższa tabela przedstawia rodzaje zabiegów na brwiach oraz ich wady i zalety z punktu widzenia klientek.

Rodzaj zabiegu

Docelowy klient

Zalety zabiegu (+)

Wady zabiegu (-)

Regulacja brwi

Dla klientek które mają gęste i średnio gęste brwi bez blizn i ubytków

Regulacja gęstości oraz kształtu brwi. Niska cena

Nie daje możliwości maskowania ubytków oraz asymetrii kształtu brwi

Makijaż brwi

Dla klientek które chcą zmienić jednorazowo kształt i kolor brwi

Absolutnie nieinwazyjna metoda. Szybkość wykonania. Klientka po szkoleniu może wykonać makijaż samodzielnie w domu. Niska cena zabiegu

Efekt krótkotrwały. Do pierwszego kontaktu z wodą. Klientka nie zawsze jest w stanie sama powtórzyć kształt stworzony przez stylistkę

Farbowanie brwi

Dla klientek które chcą zmienić kształt i kolor brwi na kilka dni

Po zabiegu efekt jest bardzo wyrazisty . Istnieje możliwość uzyskania dowolnej intensywności koloru

Efekt utrzymuje się dość krótko (3-5 dni). Po zmyciu produktu ze skóry zafarbowane włoski nie tworzą w pełni docelowego efektu

Rekonstrukcja brwi

Dla klientek które chcą mieć idealny kolor i kształt brwi dłużej niż 1-2 dni

Efekt utrzymuje się około 2 tygodni. Metoda pozwala na imitację naturalnych brwi za pomocą różnego rodzaju produktów w tym sztucznych włosków. Niska cena

Metoda wymaga uzupełnienia w salonie kosmetycznym

Tatuaż, makijaż permanentny

Dla klientek które nie są zadowolone z kształtu i stanu brwi i dążą do efektu długotrwałego

Efekt utrzymuje się bardzo długo. W zależności od metody 3-5 lat

Cena zabiegu jest wysoka. Pigment z czasem zmienia kolor. Włoski z czasem tracą ostrość. Makijaż można usunąć jedynie za pomocą lasera

Makijaż permanentny metodą piórkową

Dla klientek które cenią sobie naturalne piękno

Kolor stworzonych włosków nie zmieniają się z czasem. Metoda bezbolesna

Cena zabiegu jest bardzo wysoka. Niezbędna jest korekta po 1,5 – 2 latach

 

Jak widzimy zabieg rekonstrukcji brwi z użyciem sztucznych włosków jest najtrwalszą (za wyjątkiem makijażu permanentnego) metodą stylizacji brwi. Po zabiegu klientka może cieszyć się efektem idealnych brwi do dwóch tygodni.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku w tej dziedzinie instruktorki Noble Lashes mogą obecnie zaproponować najwyższej jakości usługi oraz szkolenia z zakresu architektury oraz rekonstrukcji brwi, a firma Noble Lashes wprowadziła do swojej stałej oferty produkty niezbędne do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Na szkoleniach kursantki poznają historię brwi, ich rolę, zasady prawidłowego budowania odpowiedniego kształtu brwi, doboru kształtu brwi do poszczególnych typów twarzy, kolorystykę, zasady trwałego farbowania brwi oraz wiele innych aspektów dotyczących tej ważnej części twarzy. Oprócz tego, w części praktycznej każda z kursantek przejdzie trening manualny z prawidłowej aplikacji włosków sztucznych oraz opracuje poszczególne etapy zabiegu na modelce.

Szkolenie z geometrii i rekonstrukcji brwi u instruktorek Noble Lashes jest kompletnym kursem po którym kursantka będzie mogła wykonywać zabiegi w pełni świadomie dobierając odpowiedni kształt i kolor brwi do każdego typu urody i kształtu twarzy klientki. Cena zabiegu w salonie kształtuje się (w zależności od regionu i statusu salonu) na poziomie 70­-150 zł. Zabieg może wykonywać zarówno osoba przeszkolona z zakresu przedłużania rzęs jak i kosmetyczka nie mająca nic wspólnego ze stylizacją rzęs. Wystarczy odpowiednie przeszkolenie i trochę praktyki aby nasze kursantki tworzyły piękną ramę dla oczu swoich klientek.

Dla przyszłej stylistki brwi inwestycja w szkolenie oraz produkty niezbędne do rozpoczęcia wykonywania zabiegów będą kroplą w morzu możliwości jakie daje szkolenie. Przy odpowiednio przeprowadzonej akcji marketingowej usługa na stałe zawita w ofercie wielu salonów a gro zadowolonych klientek będzie dawać satysfakcję z pracy każdej kosmetyczce i stylistce. Do wykonywania zabiegów oprócz standardowych materiałów i narzędzi jest używany klej do przedłużania brwi oraz sztuczne włoski. Klej Noble Brow  został przetestowany dermatologicznie i jest specjalnie przeznaczony do wykonywania zabiegu. Sztuczne włoski są dostępne w kilku najbardziej popularnych kolorach, a jedna paletka brwi wystarczy na wykonanie wielu zabiegów. Oprócz tego w ofercie firmy są dostępne pozostałe materiały niezbędne do przeprowadzenia zabiegów rekonstrukcji brwi.

Jak wygląda zabieg rekonstrukcji brwi możecie zobaczyć oglądając film.

 

Autor

Instruktor Noble Lashes Nadia Poliszczuk