fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zabiegi kosmetyczne na plaży?

Szum morza, powiew morskiej bryzy i…masaż lub maseczka na twarz. To prawda, na polskich wybrzeżach coraz częściej można skorzystać z zabiegów kosmetycznych, których cena jest nieporównywalnie niska w odniesieniu do tych z gabinetów.

Jak to wygląda?

To bardzo proste. Odpoczywamy i nagle z oddali słyszymy słowa: „Masaż i zabiegi kosmetyczne!” Czasem tylko widzimy poruszające się postaci z powieszoną na szyi reklamą plażowego gabinetu masażu. Po naszej akceptacji Pani lub Pan przystępuje do zabiegu. Na rozgrzane, ubrudzone piaskiem ciało nakładany jest preparat ułatwiający poślizg wraz z substancją zapachową (mgiełka lub kilka kropli olejku eterycznego). Od stóp po szyję wykonywane są koliste ruchy przypominające bardziej wcieranie kosmetyku aniżeli masaż. Po kilkunastu minutach chaotycznego „masażu”  w połączeniu z naturalnym pilingiem z piasku czas na zapłatę.

Wszystko mogło by wyglądać piękne gdyby nie jakość wykonanej usługi. Często osoby, które wykonują zabiegi nie są w żaden sposób związane z branżą kosmetyczną. Ponadto nakładane na skórę substancje w połączeniu z promieniowaniem UV nierzadko wykazują silne działanie fotouczulające, w skutek czego po kilkunastu minutach relaksu, na skórze może pojawić się zaczerwienienie z towarzyszącym świądem i pieczeniem. Dodatkowo w miejscach narażonych na działanie kosmetyków nie przystosowanych na ekspozycję słoneczną mogą powstawać przebarwienia.
Kolejną atrakcją turystyczną jest wykonywanie masażu w obrębie skóry twarzy i nakładanie maseczki nawilżającej. Wykorzystywane w tym celu preparaty nie zawierają filtrów ochronnych, a w połączeniu z promieniowaniem słonecznym również mogą podrażniać skórę.

Jakie ceny?

Koszt masażu całego ciała wynosi ok. 30 zł, masaż twarzy 15 zł, a nałożenie maseczki dodatkowo 10 zł. Ceny zabiegów oczywiście są o wiele niższe od tych wykonywanych w gabinetach profesjonalnych i niestety przyciągają coraz większą grupę klientów.

Jakaś alternatywa?

Lepszą formą upiększania i relaksu jest skorzystanie z usług wykonywanych w niewielkich namiotach. W tego typu obiektach pracują specjaliści, a nakładane kosmetyki nie są narażone na bezpośrednie działanie słońca.

Warto także pamiętać, że, ze względu na wysokie ryzyko fotouczulenia, podczas przebywania na plaży nie można używać perfum, mgiełek zapachowych oraz olejków eterycznych.