fbpx
10 Grudzień, 2019
Warszawa
-1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zabiegi na własną rękę – pomagają czy pogrążają?

„Mam zamiar zrobić sobie tca cross 50%, ale nigdy nie stosowałam na własną rękę żadnych kwasów. Pseudonim, jeśli jeszcze tu zaglądasz byłabym wdzięczna za opinię o efekcie po Twoim zabiegu. Jesteś zadowolony? Żadnych komplikacji? Jak długo strupki pozostawały widoczne”

Wstęp zaczerpięty z jedego forum. Jakże prawdziwy……Niestety coraz częściej większa liczba osób wykonuje skomplikowane, niosące ryzyko powikłań – zabiegi.

Na forach panują grupy wsparcia, które dzielą się własnymi doświadczeniami lub sugerują etapy postępowania w danym zabiegu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że źle nałożony wysokostężony kwas medyczny może wyrządzić takie zniszczenia, które nie będą się nadawały do jakiejkolwiek korekty.

W internecie znaleźć można również ekspertów od testowania TCA na rozstępy.

„Nastepny eksperyment – uda i posladki. Najpierw posmarowalam mixem lipodermina+ atrederm. Po ok 20 minutach TCA , jedną warstwę podsuszylam suszarką i nastepnie drugą warstwę. Powiem jedno mega ekstremalne doznania – sado-macho Twisted Evil . Powstala biala skorupa, teraz mialam wrazenie,że jak rusze noga to pęknie mi skora i krem zacznie się lać, zresztą w jednym miejscu zaczęła prześwitywać krew. Posmarowalam sie olejem, ponieważ mascią z lanoliną nie dałabym rady, po prostu zeskrobalabym sobie przypaloną skorę”

Pozostaje pytanie? W jaki sposób, osoby niezwiązane z branżą pozyskują tak mocne kwasy lub produkty do zabiegów intensywnego złuszczania. Oczywiście popularne serwisy aukcyjne otwierają wszelkie możliwości. 

Co gorsza wiele ludzi ma wrażenie, że kwasy i inne cuda usuwają wszelkiego rodzaju zmiany. Niwielu jednak decyduje się na konsultację lekarską w celu kontroli czy pod kątem histopatologicznym jest to zmiana „bezpieczna”.

„Powiedzcie mi dyiewczyny, skoro wspomniano tu brodawkach, czy TCA nada sie do uzycia na takie mikro *pypcie* tzn takie mini brodawki w kolorze skory nie przyrosniete do niej, ale na nozce jakby. Nie wem czy sie jasno wzrazilam,chodzi chyba o wlokniaki. Znalazlam ostatnio tego na sobie troche w okolicach szyi, pach, w pachwinie tez jakies malenstwo wyroslo.”

Trudno o jakikolwiek komentarz to tego typu zapytań i odpowiedzi.